10.000 TL monitör önerisi

keerimsk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sadece FPS oyunları oynuyorum. Ayrıca arada bir grafik programlarına ihtiyaç duyuyorum. Onun dışında bilgisayarı aktif kullandığım bir yer yok. FHD veya 2K monitör arasında kaldım. Hangisini almalıyım, sistemime uygun mu baktıklarım emin değilim. Şu an için kafamda Dell G2724D almak var. Ama ekran kartından dolayı 2K gereksiz duracak ise 13.000'e çıkıp Alienware 360Hz 0.5ms FHD alma düşüncem var. FPS oyunlarından kastım büyük çoğunlukla Valorant oynuyorum.

Sistemim;
Gigabyte B450M S2H.
R5 5600X.
RX590 Nitro+ Special Edition.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant, CS:GO gibi oyunlarda Hz değeri ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. 360Hz alabilecek gücün varsa onu alabilirsin. 360FPS verebilecek kadar güçlü olmayabilir ekran kartın ama ileride yeni bir ekran kartı aldığında yeterli olur. Şimdilik o ekran kartınla oynasan da yeterli olur.

Valorant, CS:GO gibi oyunlarda Hz değeri ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. 360Hz alabilecek gücün varsa onu alabilirsin. 360FPS verebilecek kadar güçlü olmayabilir ekran kartın ama ileride yeni bir ekran kartı aldığında yeterli olur. Şimdilik o ekran kartınla oynasan da yeterli olur.
+400 FPS görüyorum bu sistemle.

Yeni konular

Geri
Yukarı