10.000 TL oyun laptopu önerisi

Okudum ama yanlış yazılmış. Doğrusu şu:

Eğer paranızla rezil olmak isterseniz, 1 yıl anca ite ite kullanabileceğiniz bir bilgisayar almak isterseniz, sadece valorant tarzı basit online oyunlar oynayacaksanız bunu almanız gerekiyor.
Siz sanırım bilgisayarı sadece ekran kartından ibaret sanıyorsunuz. İşlemci gücü, kasa kalitesi ve sıcaklık değerlerini yok sayıyorsunuz. İ5 10300H'ın Ryzen 7 4800H'ın yanında rezalet bir işlemci olduğunun farkındasınızdır umarım. 3050Tİ'nin vram yetmezliğinden dolayı AC Walhalla'da yüksek ayarlarda düşük fps verdiğini söylemişsiniz, doğrudur. Ayarları mediuma düşürerek bu sorun çözülebilir, mediumda 1660Tİ'den de biraz daha fazla performans verecektir. Zaten 1660Tİ high ayarlarda 40 Fps veriyor, bu fps değerinde oyundan zevk alınacağını düşünmüyorum. 3050Tİ vram darboğazı yapmadığı sürece 1660Tİ'den daha performanslı.
Bu arada attığınız iki cihaz da ısınma sorunlu. Bence sizinkisi de yanlış yazılmış. Doğrusu şu:
Eğer aldığınız cihazda sucuk pişirmek isterseniz, evinizde ocağınız yoksa ve cihazla mangala gitmek isterseniz bu cihazları almalısınız.

Siz sanırım bilgisayarı sadece ekran kartından ibaret sanıyorsunuz. İşlemci gücü, kasa kalitesi ve sıcaklık değerlerini yok sayıyorsunuz. i5 10300H'ın Ryzen 7 4800H'ın yanında rezalet bir işlemci olduğunun farkındasınızdır umarım. 3050 Ti'nin VRAM yetmezliğinden dolayı AC Walhalla'da yüksek ayarlarda düşük FPS verdiğini söylemişsiniz, doğrudur. Ayarları mediuma düşürerek bu sorun çözülebilir, mediumda 1660 Ti'den de biraz daha fazla performans verecektir. Zaten 1660 Ti High ayarlarda 40 FPS veriyor, bu FPS değerinde oyundan zevk alınacağını düşünmüyorum. 3050 Ti VRAM darboğazı yapmadığı sürece 1660 Ti'den daha performanslı.
Bu arada attığınız iki cihaz da ısınma sorunlu. Bence sizinkisi de yanlış yazılmış. Doğrusu şu:
Eğer aldığınız cihazda sucuk pişirmek isterseniz, evinizde ocağınız yoksa ve cihazla mangala gitmek isterseniz bu cihazları almalısınız.

Laptopların çoğunda ısınma sorunu var. Yani senin dediğin şeyin komikliği şu. Laptop ısınmasın istiyorsan o oyunu açmayan bir laptop alacaksın 🤣. Ayrıca bu laptop altında bir laptop soğutucusuyla çok güzel iş görür.

Laptopların çoğunda ısınma sorunu var. Yani senin dediğin şeyin komikliği şu. Laptop ısınmasın istiyorsan o oyunu açmayan bir laptop alacaksın 🤣. Ayrıca bu laptop altında bir laptop soğutucusuyla çok güzel iş görür.
Asus Rog-Tuf Dash, Lenovo, Acer Nitro 5 (2020-21 kasa) gibi cihazlarda ısınma sorunu mu var? Adamlar boşu boşuna cihaza iyi soğutma koymuyorlar. Hiç uğraşmasınlar o zaman madem laptopların hepsi ısınıyor 😀. Bu arada laptop soğutucu ısınma sorununu çözmez, birazcık azaltır sadece. Yine de çok ısınır.

Hocam 3050ti güzel laptop ama VRAM başınızı ağrıtabilir o yüzden en aşağı 2060 laptop almanızı öneririm, 1660ti bakmayın artık o bütçede alınmaz az daha çıkın gerekirse 2060 alın. Arkadaşların kendi aralarında haklı yönleri var ama gidip te 9. nesil bir işlemci almayın. Size tavsiyem bütçenizi az daha arttırın ve bu geceki amazon indirimlerini bekleyin elbet güzel bir laptop alırsınız yurt dışından veya Amazon Türkiye'den

Asus Rog-Tuf Dash, Lenovo, Acer Nitro 5 (2020-21 kasa) gibi cihazlarda ısınma sorunu mu var? Adamlar boşu boşuna cihaza iyi soğutma koymuyorlar. Hiç uğraşmasınlar o zaman madem laptopların hepsi ısınıyor 😀. Bu arada laptop soğutucu ısınma sorununu çözmez, birazcık azaltır sadece. Yine de çok ısınır.
Evet dostum eskilerine göre daha güzel soğutuyor yoksa yeni soğutma sistemi demesinin mantığı yok. Yine de sorun şu bunu yapmak için ekran kartını çok sınırlıyor. O kadar para verip tam performans verememesi gerçekten üzücü oluyor. Bu şekilde yapacak bir şey yok.

Evet dostum eskilerine göre daha güzel soğutuyor yoksa yeni soğutma sistemi demesinin mantığı yok. Yine de sorun şu bunu yapmak için ekran kartını çok sınırlıyor. O kadar para verip tam performans verememesi gerçekten üzücü oluyor. Bu şekilde yapacak bir şey yok.
Bu bütçede anca bu kadar oluyor maalesef. Ya işlemciden kısıp ısınma sorunlu bir cihaz alacak, ya da ekran kartından kısıp iyi işlemcili güzel soğutmalı bir cihaz alacak. Benim de tavsiyem yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi bütçesini arttırıp amazon indirimlerinde buradan veya yurtdışından güzel bir cihaz bulup alması. Arttıramıyorsa da yapacak bir şey yok.

Laptop ısınmasın istiyorsan o oyunu açmayan bir laptop alacaksın

Acer Nitro, Predator ROG, Legion ve Omen buna güldü .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz sanırım bilgisayarı sadece ekran kartından ibaret sanıyorsunuz. İşlemci gücü, kasa kalitesi ve sıcaklık değerlerini yok sayıyorsunuz. i5 10300H'ın Ryzen 7 4800H'ın yanında rezalet bir işlemci olduğunun farkındasınızdır umarım. 3050 Ti'nin VRAM yetmezliğinden dolayı AC Walhalla'da yüksek ayarlarda düşük FPS verdiğini söylemişsiniz, doğrudur. Ayarları mediuma düşürerek bu sorun çözülebilir, mediumda 1660 Ti'den de biraz daha fazla performans verecektir. Zaten 1660 Ti High ayarlarda 40 FPS veriyor, bu FPS değerinde oyundan zevk alınacağını düşünmüyorum. 3050 Ti VRAM darboğazı yapmadığı sürece 1660 Ti'den daha performanslı.

Sizin bir tavsiyeniz var mı kafam iyice karıştıda.

Sizin bir tavsiyeniz var mı kafam iyice karıştıda.
Bütçenizi aşamayacağınızı göz önünde bulundurarak size şu cihazları önerebilirim.
İkisine de 8 GB Ram takviyesi yapılmalı. Bu ikisinden performans açısından Bravo 15 önde. Kalite, soğutma bakımından da Asus Rog önde. Kalite mi, performans mı bunu seçmelisiniz.
Şunu da sormak istiyorum, bütçenizi arttırabilir misiniz? Bütçenizi arttırabilecekseniz akşam yapılacak olan Amazon indirimlerine de göz atmakta kesinlikle fayda var.

Geri
Yukarı