10.000 TL PC toplama

Bütçe
10000

AG Fwoox

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba ben ege ve LGS sınavından sonra kendime ait güzel bir PC toplamak istiyorum evde bir tane var ama abimin bende kendime ayrı istiyorum yardım ederseniz aşırı minnettar kalırım.

İsteklerim:
  • Profesyonel oyuncu ekipmanları.
  • Çift monitör.
  • Oyuncu koltuğu.
  • PC+ekipmanlar+monitörler+koltuk = 9400TL.

Onun yanında almak istediğim diğer çok da önemli olmayan fakat bilgisayarıma renk katacak parçalar:
  • Rampage RM-H66
  • Antech Prism 90x40.
  • Mikado MD-336
  • Tp-link Archer t2u kablosuz bağlantı.

Bir de babamın kaç para vereceğini bilmiyorum yani 10.000 TL'nin altına inebilirsek çok mutlu olurum.
Çok şey istediğimin farkındayım ama gerekli şeyler yukarıdaki 4'lü hariç ama onlarda o kadar pahalı değil.
Herkese iyi Technopatlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, toplarız oyun için olmaz, oyun için toplarız ekipmanlar olmaz. 10.000 Türk lirası çok az bir bütçe.

Bu bütçeye biraz zor hatta imkansız.

Böyle bir PC istiyorsan bütçeni artırman lazım.

Aga biliyorum ekran kartı RX480 bile olur abimde RX580 var ve istediğim her oyunu oynuyorum ve işlemcisi i5 2500K, yani siz düşünün. Bu işlemci ile iyi bir performans. Aga ben topluyorum bu fiyata hatta. Klavye Razer Huntsman Elite mouse Razer Mamba Chroma 16000, mikrofon Razer Serien X. Tabii ki sizden iyi bilemem ama ben toplayabiliyorum. Siz benden daha iyi bildiğiniz için sormuştum. Bu arada ekran kartı 2.el olabilir. Yer Adana ve ekran kartı lütfen sorunsuz olsun. Bak, o zaman 2. el olabilir.
Aga bir toplamaya çalışsanız, lütfen. Oynayacağım oyunlar yüksek değil. Yani oyunlar en fazla orta sistem ister ama çok oynayacağımdan hava akışı iyi olan kasa lazım. Malum, yaz ayı ve yasak var. Yani günlük en az 10 saat ve de neden bu kadar iyi ekipman istiyorum, şu an abim e-Sport'a katılacak. Ekipmanları iyi değil diye giremiyor. Bir radianta karşı en az 144Hz olduğu için xantares peek atıyorlar. Direkt ölüyorsun. Ne ye uğradığını şaşırıyorsun. Ondan sonra abim klavye 100 liralık mouse 65TL o zaman hiç anlamıyordum klavye-fareden. Fareyi bir anda sola çevir. Ortada titriyor. Sadece yani fight atmak bize haram. Bir kulaklığımız vardı, adını bilmiyorum ama en az 200-300 dolar. Eniştem almıştı. Yan mapi duyuyordum ve aşırı işime yarıyordu. İyi ekipman demek 1-0 öndesin demektir aga. Bir deneyin, oyunda 144+ FPS alsın, yeter. Zaten Valorant yüksek oyun deği. L diğer oyunlarda düşük grafikte yaparım. Hiç sorun değil dönmeniz ve bana yardımcı olmanız dileğiyle. Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistemi kendiniz yükseltin. Özelleştirme seçeneği var ona tıklayın hangi monitör/klavye/mouse daha rahat geliyorsa sepete ekleyin. Sizin alacağınız zevki ve kullanım şeklinizi bilmediğimiz için kendinize göre şekillendirin. Orta seviye bir sistem. 2. El daha iyisini toplayabilirim. Toplarsam etiketleyip atarım.

Eğer sıfır olacaksa şunları önerebilirim ekipman olarak. Geri kalanları benden daha bilgili kimseler yardımcı olabilir fakat açıkçası bu bütçede isteklerinizi karşılamak biraz zor:

Sistemi kendiniz yükseltin. Özelleştirme seçeneği var ona tıklayın hangi monitör/klavye/mouse daha rahat geliyorsa sepete ekleyin. Sizin alacağınız zevki ve kullanım şeklinizi bilmediğimiz için kendinize göre şekillendirin. Orta seviye bir sistem. 2. el daha iyisini toplayabilirim. Toplarsam etiketleyip atarım.

Teşekkürler ama ekipmanlara para kalmıyor sadece yükseltme var fiyatı düşürme yok yine de teşekkür ederim.

Eğer sıfır olacaksa şunları önerebilirim ekipman olarak. Geri kalanları benden daha bilgili kimseler yardımcı olabilir fakat açıkçası bu bütçede isteklerinizi karşılamak biraz zor:

Doğru bayağı isteğim var ama sistem çok iyi olmasa da olur orta seviyenin altıda olur sonuçta Valorant 144FPS alırsa hiçbir sorun göremiyorum önerdiğin ekipmanlar güzel fakat ben bu ekipmanlara bakmıştım fakat beğenemedim Apex 3 mekanik değil HS60 yerine Void Elite alırım mouseda bir kusur bulamadım güzel mouse bakarım ama bir sorum var 2.el sorunsuz mouse alınır mı?

Teşekkürler ama ekipmanlara para kalmıyor sadece yükseltme var fiyatı düşürme yok yine de teşekkür ederim.

Doğru bayağı isteğim var ama sistem çok iyi olmasa da olur orta seviyenin altıda olur sonuçta Valorant 144FPS alırsa hiçbir sorun göremiyorum önerdiğin ekipmanlar güzel fakat ben bu ekipmanlara bakmıştım fakat beğenemedim Apex 3 mekanik değil HS60 yerine Void Elite alırım mouseda bir kusur bulamadım güzel mouse bakarım ama bir sorum var 2.el sorunsuz mouse alınır mı?
Tek 120 Hz monitör ve 250 TL klavye 150 TL mouse kullansan biraz ne olur?

Hs 60Pro veya Void Elite'den istediğinizi seçebilirsiniz. Void Elite sorunları biraz uğraştırıcı olabilir. Belki sıkılırsınız diye önermedim, ayrıca rahatlık kafa yapınıza da bağlı. Mekanik klavye olarak şu olabilir, bu arada mouse konusunda el boyutu ve tutuşunu da öğrenebilir miyim?

2. El konusunda da eğer temiz bir ürün bulunursa alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı