10.000 TL Render için Laptop Tavsiyesi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bir okurumuz 10.000 TL bütçe ile render laptopu tavsiyesi istedi. Eski bilgisayarı 17.3" MONSTER Q63P170EM770 imiş. Buna bağlı olarak ben de biraz araştırma yaptım ve aşağıdaki cihazları önereceğim.

Sizlerin de önerisi varsa ekleyebilirsiniz.

• 17.3" artık şart değil zira çerçeveler küçüldü ve görülebilir alanlar arttı. Yine de 17.3" modeller de ekledim.
  • En az 16 GB RAM olması şart.
  • SSD olmazsa olmaz.
  • Windows 10 OEM alınabilir.
15.6":

17.3":

Isınma sorunu Intel modellerinde, bunun sorunu yok. İşlemcisi de ekran kartı da güçlü. GPU çok kullanılmayacaksa Omen modelini tavsiye ederim.

Video Editing için Adobe Premiere ve Davinci Resolve, After Effects gibi yazılımlar kullanan biri olarak render işleri için laptop tercih etmeye hep soğuk baktım. Tercih etseydim, işletim sistemi daha iyi optimize edildiği için bir Macbook Pro tercih ederim. Fakat buranın konusu bu olmayabilir. HP Omen ürünlerini başarılı buluyorum. Birbirine benzer donanımlı ürünler içinde servis desteğini gözününe alarak tercih yapardım.

Yurt dışından bu Legion 5 de değerlendirilebilir normal fiyatta seyreden stok durumuna göre. Aşağı yukarı 10.700 TL bandına geliyordu, ta ki 1-2 gün önceki stok sıkıntısı başlamadan evvel. Şimdi pahalanmış. Bu fiyata 2060'lı versiyonu bulunabiliyor.

Render için 4800H tercih edilmeli, 8C 16t avantajı var. 10750 hem zayıf, hem de bazı sorunları var. Abra'lar zayıf malzemeye sahip ve uzun kullanımda üzebilir. Dell G3 ise çok ısınıyor, genelde 95+ derece. 4800H modeller arasından Omen tercih edilebilir. Kalite anlamında Ideapad'in rakibi paviliondur, Omen daha üst seviye kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı