10.000 TL sistem önerisi

Bütçe
10.000TL

Jomant67

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu yaz sistem toplamak istiyorum. Parçaları şimdiden almaya başlamayı düşünüyorum. 10.000TL bütçe ayıracağım, sadece kasa için önerilerinizi bekliyorum.

6000 liralık sistem 10000 lira olmuş. Acil değilse beklemenizi öneririm.

Merhaba, bu yaz sistem toplamak istiyorum. Parçaları şimdiden almaya başlamayı düşünüyorum. 10.000TL bütçe ayıracağım, sadece kasa için önerilerinizi bekliyorurum.

Bunu almanızı öneririm. Eğer bütçeniz varsa RAM'i 16 GB yapmanız iyi olur. Sata depolamayı kaldırıp yerine Netac N930E takmalısınız.

6000 liralık sistem 10000 lira olmuş. Acil değilse beklemenizi öneririm.

Yaza kadar bekleyebilirim. Haziran temmuz gibi almayı düşünüyorum, şimdiden hazırlık yapayım dedim.

Monitöre de ayrı bütçe ayırdınız mı? Çünkü günümüz şartlarında bazı laptoplar kasalardan daha F/P olabiliyor.
Evet sıfırdan toplayacağım. Toplam 20 bin TL bütçem var. 10 bin TL kasa için geriye kalan 10 bin TL ile monitör, klavye, mouse, kulaklık, oyuncu koltuğu ve bilgisayar masası almayı düşünüyorum.

Evet sıfırdan toplayacağım. Toplam 20 bin TL bütçem var. 10 bin TL kasa için geriye kalan 10 bin TL ile monitör, klavye, mouse, kulaklık, oyuncu koltuğu ve bilgisayar masası almayı düşünüyorum.
Oyuncu koltuğu yerine ofis koltuğu tercih ediniz, oyuncu koltuğuna göre daha rahat ve fazla terletmez. Ekipmanlar ve masa için 10k fazla 6k yeterlidir yine fazla gelebilir ama kasaya daha iyi bir bütçe ayırmalısın.

Oyuncu koltuğu yerine ofis koltuğu tercih ediniz, oyuncu koltuğuna göre daha rahat ve fazla terletmez. Ekipmanlar ve masa için 10k fazla 6K yeterlidir yine fazla gelebilir ama kasaya daha iyi bir.

Bu konularda bilgim olmadığı için ne yapacağım kararsızım. Ekipmanlarında iyi olmasını istiyorum. Kasa bütçesini artırıp, ekipmanları orta seviyeye mi çekmeliyim sizce ?

Bu konularda bilgim olmadığı için ne yapacağım kararsızım. Ekipmanlarında iyi olmasını istiyorum. Kasa bütçesini artırıp, ekipmanları orta seviyeye mi çekmeliyim sizce?

Şöyle izah edeyim düzgün bir klavye mouse 800 lira, kulaklık için 500 lira, masayı hazır da alabilirsiniz herhangi bir Marangoz'a da yaptırabilirsiniz 1.5 - 2K diyelim ve son kalan ofis koltuğu/oyuncu koltuğu 1K diyelim. Fiyatları az çok biliyorum ve misal olarak verdim bu halde bile 4.3K saçma sapan markalara ütopik fiyat vermediginiz sürece bu fiyata güzel ekipmanlar alırsınız geri kalan paraya monitör ve kasa alabilirsiniz.

Geri
Yukarı