10.000 TL sistem toplama önerisi

Gtx 1080 Ti için zorlamanıza gerek yok. Gtx 1080 zaten çok güçlü bir GPU. Bütçenize sığıyorsa, İ7 8700K tercih edebilirsiniz.
Uzun süre kullanacağım için bir daha revize etmemek adına 1080 ti istiyorum. Öneriniz varsa tabi memnuniyetle yazmanızı isterim.

Uzun süre kullanacağım için bir daha revize etmemek adına 1080 ti istiyorum. Öneriniz varsa tabi memnuniyetle yazmanızı isterim.

Sistem toplayacak kadar vaktim yok maalesef şimdi. Ama dediğim gibi önerim İ7 8700K.

İlk olarak ekran kartları saçma derecede pahalılaştı. Gtx 1080 Ti fiyatlarını düşünemiyorum. Ama 3200 TL ile Palit Gtx 1080 alabilirsiniz. En azından en uygunu bu bence fiyatına göre. Monitörünüzden kesinlikle kısmayın. İşlemci de aynı şekilde. Gtx 1080 + İ7 8700K ikilisini öneririm ben. 8700K çok güçlü bir işlemci. Resmen adamlar tek çekirdek performanslarıyla, AMD'nin çoklu çekirdek performansına kafa tuttular. Hakkını vereceksin şimdi. Zaten render ve yayın işleriyle uğraşacakmışsınız. O yüzden tavsiyem bu yönde. Her şey FPS değil.

Alternatif istiyorsanız yine de, Gtx 1080 Ti + Ryzen 7 1700 önerebilirim.

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC PCIe 8GB GDDR5X 256bit Ekran Kartı NEB1080U15P2D - Nanokatalog

Son düzenleme:
gsdfh.png

1080Ti için diğer parçaların kalitesini düşürmenize gerek yok. Bütçeniz zaten elvermiyor.

Son düzenleme:
Sistem toplayacak kadar vaktim yok maalesef şimdi. Ama dediğim gibi önerim İ7 8700K.

İlk olarak ekran kartları saçma derecede pahalılaştı. Gtx 1080 Ti fiyatlarını düşünemiyorum. Ama 3200 TL ile Palit Gtx 1080 alabilirsiniz. En azından en uygunu bu bence fiyatına göre. Monitörünüzden kesinlikle kısmayın. İşlemci de aynı şekilde. Gtx 1080 + İ7 8700K ikilisini öneririm ben. 8700K çok güçlü bir işlemci. Resmen adamlar tek çekirdek performanslarıyla, AMD'nin çoklu çekirdek performansına kafa tuttular. Hakkını vereceksin şimdi. Zaten render ve yayın işleriyle uğraşacakmışsınız. O yüzden tavsiyem bu yönde. Her şey FPS değil.

Alternatif istiyorsanız yine de, Gtx 1080 Ti + Ryzen 7 1700 önerebilirim.

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC PCIe 8GB GDDR5X 256bit Ekran Kartı NEB1080U15P2D - Nanokatalog
Bu kartla, asus ve msi 1080 arasındaki fark nedir? Neden bu fiyat farkı var?

Performans farkı hiç yok denilebilir mi?

Markalar arasında 2-3 FPS fark olabiliyor. Ayrıntılar için test videolarına bakabilirsiniz. Arkadaşın attığı Gigabyte modeli de sağlam. Onu da düşünebilirsiniz. Hatta direk onu alın. Ama işlemci 8700K olursa çok iyi olur. Sığacaktır bütçeye.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı