10.000 TL yayın için sistem toplama

RTX kartları, Ray Tracing teknolojisi var diye önermiyoruz. Daha yeniler, beğenseniz de beğenmeseniz de güncel teknolojileri içeriyorlar (GDDR6 bellekler gibi), piyasa fiyatları da şu an iyi. İşlemcinin içinden güzel bir hava soğutma çıkıyor, dert etmenize gerek yok. Diğer parçalar hakkında yorum yapmama gerek yok zaten, kendileri konuşuyorlar resmen :)
1548352861767.png

Not: Farklı sitelerden alınırsa parçalar, daha ucuza gelebilir. Sistemi beğenirseniz, onu da araştırıp atabilirim.

RTX kartları, Ray Tracing teknolojisi var diye önermiyoruz. Daha yeniler, beğenseniz de beğenmeseniz de güncel teknolojileri içeriyorlar (GDDR6 bellekler gibi), piyasa fiyatları da şu an iyi. İşlemcinin içinden güzel bir hava soğutma çıkıyor, dert etmenize gerek yok. Diğer parçalar hakkında yorum yapmama gerek yok zaten, kendileri konuşuyorlar resmen :)
Eki Görüntüle 362776

Not: Farklı sitelerden alınırsa parçalar, daha ucuza gelebilir. Sistemi beğenirseniz, onu da araştırıp atabilirim.
ssd de yazma ve okuma oranı önemlimi ben tam bilmiyorum ama bazı ssd lerde 2gb okuma1,5gb yazma oluyor onun dışında sistem güzel olmuş ramleri rgb corsair 3200mhz yaparım içindeki rgb ler hoşuma gidiyor. farklı sitelerden daha ucuza bulursan sevinirim çünkü bide monitör alıcağımda.

SSD'de yazma ve okuma oranı önemli mi ben tam bilmiyorum ama bazı SSD'lerde 2 GB yazma, 1,5 GB okuma oluyor; onun dışında sistem güzel olmuş RAM'leri RGB Corsair 3200 MHz yaparım içini biraz pav**n gibi olsun istedim de.
SSD'lerdeki hız farkını gösteren videoya buradan ulaşabilirsiniz. NVMe SSD'lerden bahsediyorsunuz, güzeller fakat aradaki fiyat farkını vermeye gerek yok, daha sonra ekleme yapılabilir istenirse. RAM'ler size kalmış, beğendiğiniz herhangi bir 3200 MHz CL16 RAM'i alabilirsiniz. 3200'ün altına düşmenizi pek tavsiye etmem, Ryzen işlemciler yüksek frekanslı RAM'ler ile çok daha hızlı çalışıyorlar.

Bu sistemi alabilirsin. Eğer farklı sitelerden toplarsan sistemi daha ucuza getirebilirsin ve o fark ile RTX 2080 almanı öneririm. Olabildiğince RGB koydum ve SSD M2 olduğu için çok daha hızlı.
Screenshot_20190124-212436.jpeg

Benim önerdiğim sistemi iyi düşünün, RTX 2080'li sisteme 10 bin TL vermek varken RTX 2070'li sisteme 10 bin TL vermek mantıksız. Ekran kartı ve işlemciye daha fazla önem vermenizi öneririm. Gerçi diğer bileşenler de kaliteli olsun istiyorsanız RTX 2070'li sistem alınabilir.

Monitör dahil şöyle bir bilgisayar topladım. İsterseniz maliyeti daha fazla düşürebilirim, 10 bin TL'ye kadar düşer yani.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı