10.000 TL telefon önerisi

Bütçe
10000

metemetemete

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefon alacağım ama kararsız kaldım. 2.el veya yenilenmiş almayı planlıyorum ancak Samsung S20, iPhone XS Max, Huawei Mate 30 Pro arasında kararsız kaldım. Bütçem 12000 TL ancak öğrenci olduğum için ne kadar ucuz o kadar iyi. Bir de üniversitede tablet ihtiyacından ötürü iPad 9.nesil almıştım. Bunu da göz önünde bulundurarak cevap verirseniz sevinirim.
Huawei Mate 30 Pro 7500 TL.
S20 9899TL.
Xsmax 13399TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu devirde Android alinmaz hocam.

Neden peki?

Arkadaşlar telefon alacağım ama kararsız kaldım. 2.el veya yenilenmiş almayı planlıyorum ancak Samsung S20, iPhone XS Max, Huawei Mate 30 Pro arasında kararsız kaldım. Bütçem 12000 TL ancak öğrenci olduğum için ne kadar ucuz o kadar iyi. Bir de üniversitede tablet ihtiyacından ötürü iPad 9.nesil almıştım. Bunu da göz önünde bulundurarak cevap verirseniz sevinirim.
Huawei Mate 30 Pro 7500 TL.
S20 9899TL.
Xsmax 13399TL.
Sıfır Galaxy S20 FE Snapdragon 2. el XS Max ya da iPhone 11 modellerinden daha mantıklı olur.

Benim için kamera ve ekran önemli açıkçası. Epeyde baktığım kadarıyla S20 önde görünüyordu. Ancak Exynos da gözümü korkutuyor. Kara veremedim tam.
Exynos 990 çok fazla güç tüketiyor bu da doğrudan bataryayı olumsuz etkiliyor, ekran süren mobil veride 3-4 saatlere kadar düşebilir. Seçim sana kalmış, S20'de iPhone 11'de memnun eder kamera ve performans anlaminda, eğer ekran önemliyse iPhone 11 almazdim. S20 FE Snapdragon'a gelecek olursak, o fiyat bandindaki 2. el TR cihazlarindan bile daha mantikli, panel olarak ayni ekran teknolojisini kullaniyorlar, kamera olarakta benzerler, aman aman bir fark yok S20, S20+ ve S20 FE arasinda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu süre zarfında şu telefonları kullandım. S20, S20FE(Snapdragon), iPhone XR. Üç telefon da gayet iyiydi hepsinin kendine göre artı ve eksileri vardı. Bunlardan bahsetmek istiyorum.
S20: Telefonun ekranı ve kamerası çok güzel. Hatta dynamic AMOLED'in bu denli güzel olduğunu tahmin etmiyordum. Güzel yanlarından bir başkası ise Samsung, Microsoft ve Google ile ortaklığını başka bir düzeye çıkarmış. Hey Google dediğin anda sesli asistan açılıyor ki benim için çok güzel. Ancak kötü yanı Exynos gerçekten şarjı aşırı kullanıyor ve aşırı ısınıyor. Telefonu kılıfsız tutamama derecesine geldim. Şarj süresi ise karanlık mod, 60Hz, 1080p, veri tasarrufu modunda oyun dahi oynamadan maksimum 2,5 saat ekran süresi alabildim.
S20FE: Ekranı ve içinde kullandığım bazı özellikler S20FE göre kısılmış durumda ekran süresi 4,5 saatti ancak sesli asistan dahil olmak üzere fotoğraftan metin alma vb. özellikleri düzgün çalışmıyor.
XR: İlk kez bir Apple telefon kullanıyorum ve bu kadar stabil çalıştığını bilmiyordum. iPad ile çok iyi çalıştı. Bataryası 2990 mAh, pil ömrü %89 olmasına rağmen 5,5 saat ekran süresi ile benim gönlümü almayı başardı. Telefon kurulumu da dahil olmak üzere ısınma yapmadı. S20'den sonra hissetmemiş de olabilirim :D. Kamerası Dxomark'ta 101 puan almasına rağmen iyiydi. Tabii S20 kalitesini beklemeyin o kadar iyi değil. Instagram'a atarken bozulmaması iyi ancak benim gibi Instagram'dan ziyade OneDrive atıp canınız isteyince oradan bakıyorsanız Samsung daha mantıklı olacaktır.
Umarım anlattıklarım size veya başkalarına yol gösterici olur. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı