10.000 TL'ye 3D yazıcı önerisi

ayalkin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Küçük ölçekli bir iş kuruyorum arkadaşımla. Bize bir de 3D yazıcı lazım olacak belli yerlerde. Bizim için önemli bazı kıstaslar mevcut. Kaliteli baskı vermesi ve hızlı olması. Tabii ki önemli bir madde uygun fiyatlı olması. Ben kendi aramalarım sonucunda Elegoo Neptune 4 Pro'ya denk geldim. Teknik açıdan çok hoşuma gitti ama pratikte nedir ne değildir bilmiyorum. Türkiye'de disbiritörüde mevcut ve fiyatı çok uygun 9 bin TL civarı. Teknik açıdan bununla aynı modeller 14 bin civarlarında dolanıyorlar belki daha fazla. Tabiri caizse tek atımlık mermim var çünkü başka şeylerde alacağız rica etsem yol gösterir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elegoo'dan gideceksen bence Elegoo Neptune 4'e de bakabilirsin, Pro'da rayların sık sık yağlanması ve temiz tutulması gerektiği söyleniyor. Aralalarında ray/teker, üstteki profilin metal/plastik ve yatağın parçalı/blok ısınma farkları var yani aslen çok da fark yok.

Ürünler yeni, ön siparişte, sorunlu gelir ya da kullandıktan bir süre sonra sorun çıkarsa patlarsınız. Ürün az olunca yedek parçası da az ve muhtemelen pahalı olur, sabah sorun çıksa akşama parçasını bulamayabilirsiniz. Ön sipariş teslimi Ağustos ortası ile sonu arası, sarkma da olabilir lojistik sorunlar olursa.

Kağıt üzerinde, sesli olması haricinde herşeyi bence OK. Riskler sorun teşkil etmiyorsa alabilirsin.

Geri
Yukarı