10.000 TL'ye ekran kartsız sistem toplamak

Bütçe
10000

deepslate

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki yarıyıl tatiline kadar para biriktirip ekran kartsız sistem toplamayı planlıyorum. Öncelikle dahili ekran kartlı işlemci olan Ryzen 5600G'yi listenin başına eklemek istiyorum. Çünkü bütçeme uygun en iyi işlemci olduğunu düşünüyorum. Ben daha çok anakart, SSD, RAM, güç kaynağı gibi parçalarda karar veremediğim için size danışmak istiyorum. Yani kısacası anakart, RAM, SSD, kasa ve güç kaynağı için ortalama 6000-7000TL arası bir bütçem var. 1TB SSD, 8x2 16 GB RAM olması en birincil kriterlerim arasında. Eğer önerecek olursanız böyle önermeniz iyi olur. Ekran kartını almayı daha sonra planladığım için sadece bu 4 parça ile bir tavsiye ve bir fiyat verirseniz sevinirim. İyi akşamlar :)

1TB bütçeye zarar verecekse düşebiliriz. Hafıza düşsün, kalitesi artsın :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki yarıyıl tatiline kadar para biriktirip ekran kartsız sistem toplamayı planlıyorum. Öncelikle dahili ekran kartlı işlemci olan Ryzen 5600G'yi listenin başına eklemek istiyorum. Çünkü bütçeme uygun en iyi işlemci olduğunu düşünüyorum. Ben daha çok anakart, SSD, RAM, güç kaynağı gibi parçalarda karar veremediğim için size danışmak istiyorum. Yani kısacası anakart, RAM, SSD, kasa ve güç kaynağı için ortalama 6000-7000TL arası bir bütçem var. 1TB SSD, 8x2 16 GB RAM olması en birincil kriterlerim arasında. Eğer önerecek olursanız böyle önermeniz iyi olur. Ekran kartını almayı daha sonra planladığım için sadece bu 4 parça ile bir tavsiye ve bir fiyat verirseniz sevinirim. İyi akşamlar :)

1TB bütçeye zarar verecekse düşebiliriz. Hafıza düşsün, kalitesi artsın :D
Bence 10000 liraya kadar çıkmışken APU değil de, ikinci el-sıfır karışık bir sistem topla. Ben de aynı şekilde yaptım, yaklaşık 10-11 bin liraya gayet güzel bir sistem toplamış oldum. Bileşenleri yazıyorum aşağıya:

i3 12100F, ikinci el sadece kutusu açılmış 1700 TL + 100 lira kargo.
ASUS H610M-K D4 2000 lira, sıfır.
HyperX 16 GB 3200 MHz tek modül RAM 870 TL, sıfır.
Gigabyte RX5700XT, 3300 TL ikinci el.
Kioxia G2 M.2 SSD, 1100 TL sıfır.
Vento VG07F kasa + FSP Hyper Pro 650W PSU, 2000 TL sıfır.

Bu şekilde toplam 11.100 TL'ye gelmiş oldu.

Hocam sizi üzmek istemem ama yarı yıl tatiline kadar doların 31-32 TL seviyelerine ulaşma ihtimali var.

Evet farkındayım. O yüzden bütçem 10 bin TL zaten eğer olurda zam gelirse bütçeminde 13 bin - 14bin TL civarı olacağını düşünüyorum. Yani günümüz fiyatları ile 10k, 4 ay sonraki fiyatları ile ise 14K'lık bir bilgisayar toplamam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı