10.000 TL'ye gündelik telefon önerisi

Bütçe
11000

MustlighTR

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, uzun süredir iPhone 6 cihazını kullanıyorum, Apple bildiğiniz üzere artık bu cihazlara güncelleme desteği vermeyi kesti ve bu durumdan ötürü ben uygulamalarımı güncelleyemediğimden dolayı YouTube'a giriş yapamıyorum ve Instagram'dan da post yollayamıyorum ayrıca cihaz da eskidiğinden dolayı da kasmalar vs çoğaldı, bu sebeplerden dolayı da cihazı değiştirmek istiyorum. Telefonu ara sıra Instagram, WhatsApp ve arama yapma dışında kullanmadığımdan ötürü çok iyi bir cihaza ihtiyacım yok açıkçası. Sadece gündelik işlerimi görebileceğim, abartı olmayan, mümkünse birkaç yıl rahat gidebilecek, oyun oynamayacağım bir telefon almayı planlıyorum. Bütçe olarak 11.000₺'ye kadar çıkabilirim ancak fotoğraf çekip oyun oynamadığımdan dolayı cihaza da yüksek donanımlı, inanılmaz bir cihaza ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum. A34 önerisini fazlasıyla gördüm forumda ancak dediğim gibi fazla kullanmayacağım bir telefona da fazla yatırım yapma taraftarı değilim. (biliyorum, 11.000₺ günümüz için gayet normal fiyat ancak dediğim gibi, aktif bir kullanıcı değilim o sebepten minimal derecede tutmak istiyorum.) Buraya kadar vaktini ayırıp okuyan/okumayan herkese teşekkür ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

11 bine çıkıyorsanız a34. fazla yatırım yapma taraftarı değilim demişsiniz ama fiyatını en çok hak eden ürünlerden bir tanesi, ben yine de A34 alırdım.

Forumdaki bu fiyat bandındaki konuları inceledim, neden herkes A34 öneriyor anlayamadım, neden bir bilginiz var mı? Fiyatını en çok hak eden ürün ancak ne konuda mesela. Donanımdan dolayı falan mı?

@MustlighTR o fiyat bandında bu kadar dengeli bir cihaz yok. A34'ün çok iyi olduğu ya da zayıf olduğu bir yanı yok. Kiminde SoC güçlüdür ama kamera kötüdür, kiminde kamera iyidir ekranı kötüdür.
A34 hepsini dengeli bir şekilde sunuyor.
Ben hala ikna olamadım derseniz realme 9 Pro bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı