10.000 TL'ye kadar telefon tavsiyesi

Egemen Gürsoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün Honor X9A sipariş verdim ancak iade etmeyi düşünüyorum. Sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

1. Asla basit oyunlar dışı oyun oynamam, bilgisayar oyuncusuyum.
  2. Şarj benim için önemlidir.
  3. Ekran kalitesi benim için önemlidir ancak gözüm aşırı seçici değildir.
  4. Hızlı şarj benim için önemlidir.
  5. Telefonu yoracağım tek şey; sosyal medya, youtube ve WhatsApp olur.
  6. Kamera kalitesi ortalama-ortalama üstü olması tercihimdir. Çok resim çekmem ama bir yeri gezdiğim zaman da; selfie ya da manzarayı çekebilmek isterim. Bu fotoğrafları sadece instagram'a yükleme adına çekerim.
Kısacası sanırım casual+ bir kullanıcıyım.

Bu isteklerim doğrultusunda Honor X9A sipariş verdim ancak bana gereken bu muydu; açıkçası emin değilim. Mediamarkt'ı gezdiğimde; bir Realme C55 ya da Realme 10'un da benim isteklerimi fazlasıyla karşılayacağını düşündüm bugün ve fazladan +2000 TL vermiş gibi hissettim Honor'a.

Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:
Samsung'un öğrenci indirimi kampanyasına dahil telefonlarına göz atabilirsiniz.

Samsung A34 bulabilirsen olabilir.
Kendim X9a kullanıyorum.

10K altında adam akıllı cihaz yok malesef.
Oyun falan oynamayacaksan kamera önemliyse Redmi Note 12S olabilir önce ki cihazım 11S' di aynı cihaz neredeyse zaten ama işlemci biraz soba gibi oyun oynarken falan yanlız kamera iyiydi fiyatına göre.

Note 10 Pro. Paran yeterse 108 kamerası ve 120 Hz tazeleme hızı ile gayet akıcı gelecektir bizzat kullanıyorum sorularını iletebilirsin

732G'li, 3 senelik olmaya doğru giden bir cihaza 10 bin gibi meblalar ödenmez.

Samsung A34 bulabilirsen olabilir.
Kendim X9a kullanıyorum.

10K altında adamakıllı cihaz yok maalesef.
Oyun falan oynamayacaksan kamera önemliyse Redmi Note 12S olabilir önce ki cihazım 11S'di aynı cihaz neredeyse zaten ama işlemci biraz soba gibi oyun oynarken falan yalnız kamera iyiydi fiyatına göre.
Note 12S dediğin cihaz 12nm G96 ile çalışıyor. Kötü. 9600 civarından da başlıyor fiyatları. Alınmaz.

Note 12S dediğin cihaz 12nm G96 ile çalışıyor. Kötü. 9600 civarından da başlıyor fiyatları. Alınmaz.

Biliyorum zaten soba gibi bir işlemci sadece kamera için tercih edilebilir dedim, yazın elimde webde gezerken bile sıcaklık uyarı veriyordu cihaz.
Bende bu sebepden 1 senenin sonunda cihazı elimden çıkartıp Honor X9a aldım aslında işlemciden fazla beklentim yok kameradan da yani günlük kullanıcıyım sadece panel güzel olması önemli birde 24 bit ses çıkışı verebiliyor olması.
Xiaomi de bunları sağlıyordu ama Honor' un panel daha iyi geldi bana ve 6 çekirdekli bir ses çipi var performansını da sevdim.
İşlemci hem az güç tüketiyor hemde ısınmıyor o yönüde güzel.
Kamera kötü değil aslında sadece dinamik aralık biraz zayıf buldum, video tarafı kötü ama fotoğraf da dediğim gibi dinamik aralık biraz zayıf ön kameraya değinirsem fiyatının hakkını veriyor burası.
Batarya günlük 4-5 saat ekran süresi ile kullanırsan 1.5 günü görüyor 8-9 saat ekran süresi ile bitirebiliyorum biraz hayatsız olmak lazım 1 gün yetmiyor demek için.

Şuan 10.300 gibi bişey ben fiyatına göre normal buluyorum benim beklentilerime göre çok iyi bir cihaz ama f/p demem normal gibi geliyor fiyat olarak hedef kitlesinde birisiysen.
Şahsen 9500 lira falan F/p cihaz derdim.

Son düzenleme:
Biliyorum zaten soba gibi bir işlemci sadece kamera için tercih edilebilir dedim, yazın elimde webde gezerken bile sıcaklık uyarı veriyordu cihaz.
Bende bu sebepden 1 senenin sonunda cihazı elimden çıkartıp Honor X9a aldım aslında işlemciden fazla beklentim yok kameradan da yani günlük kullanıcıyım sadece panel güzel olması önemli bir de 24 bit ses çıkışı verebiliyor olması.
Xiaomi de bunları sağlıyordu ama Honor'un panel daha iyi geldi bana ve 6 çekirdekli bir ses çipi var performansını da sevdim.
İşlemci hem az güç tüketiyor hem de ısınmıyor o yönüde güzel.
Kamera kötü değil aslında sadece dinamik aralık biraz zayıf buldum, video tarafı kötü ama fotoğraf da dediğim gibi dinamik aralık biraz zayıf ön kameraya değinirsem fiyatının hakkını veriyor burası.

Note 12S de kamera daha iyi değil yalnız, bütçedeki diğer alternatiflere göre. Neye dayanarak daha iyi olduğuna kanaat ettiniz?

Geri
Yukarı