10.000 TL'ye Oyun Sistemi Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeş kanıtlarım bak.Evin tapusunun resmini çektirtme bana.
Ben size 5 dosya dolusu tapu resmi atsam, 5 milyon dolarlik sistem toplayacagim desem inandirici olur mu? Kimse yalanlamamis zaten sizi siz kendi kendinizi ele verdiniz. Daha satilmamis mulkun parasiyla burada insanlari mesgul etmeyelim lutfen.

15 Bin lira ya PC toplayınca egonuzu mu tatmin edeceksiniz. Ayrıca elinize gerçekten öyle bir şey geçiyorsa illa 15 Binlik PC toplamanız mı gerekiyor. Ben olsam 4 5 Bin'e PC toplayıp geri kalanını daha mantıklı bir şeylere harcardım. Yaptığınız israf olur sadece.

Öncelikle sistemde hayali kokusu bir çok arkadaşın burnuna geldi ama hayalide olmayabilir diye aşağıda sistem tavsiyesi verdim. Arkadaşlar (bende dahil) hayali sistem olma ihtimalini göz önünde bulundurmasının en büyük nedeni günde en az 10 ile 20 kişi hayali sistemle geliyor. Burada arkadaşlar insanlara pc toplama veya teknik sorunlara yardım ediyor ve bir pc toplama işlemi aşa yukarı 10 dakika sürüyor ve bu her gün suistimal ediliyor. Ayrıca daha demin @Emre547 sizin çıkışınızda yanlış ve ayıp oluyor.

Sistem:
Anakart: www.vatanbilgisayar.com: GA-Z97X-Gaming 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar
İşlemci: www.vatanbilgisayar.com: Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartı: www.vatanbilgisayar.com: MSI GTX 980 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Kasa: www.vatanbilgisayar.com: MS800 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Ram: www.vatanbilgisayar.com: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar
PSU: www.vatanbilgisayar.com: COOLER MASTER V750 GOLD 80PLUS 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
İşlemci Soğutucu: www.vatanbilgisayar.com: THERMALTAKE WATER 3.0 PERFORMER SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar
SSD: www.vatanbilgisayar.com: 240GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) - Vatan Bilgisayar
HDD: www.vatanbilgisayar.com: Seagate 3.5" 2Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
Toplam: 5344 TL

Bu sistemi al kullan bundan fazla vereceğin her kuruşa yazık ve israftır. Dönemimiz ve önümüzdeki 3-4 sene için bu sistem senin işini fazlasıyla görür. İstersen ilerde SLİ yaparsın. Monitör, klavye ve fareyi kendi zevkinize göre tercih edersiniz.

Son düzenleme:
Bana kalırsa kimse düzgün bir tavsiyede bulunmamış x99'a da gerek yok 1250W PSU'ya da.

GTX 980 SLI olacak 2. yi ekleyemedim izin vermedi vatan fiyata bir 1.889.17 TL daha ekleyin. Birde Corsair H110 var 550 TL.

uçuk.png

14.799.02TL + Benim koyduğum soğutucuyu alabilirsin. Yukardaki güzel güzel soğutucularıda alabilirsin.
15BİNTL.JPG

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı