10.000TL motosiklet önerileri

Geçen Regal'e oturdum, boş viteste bir defa çalıştırdık sağolsun mağaza sahipleri o imkanı sağladı :) Sesi falan gayet hoşuma gitti, o fiyata Racing alsam istediğim sesi elde edemeyeceğim çünkü. Ancak ağırlık ve viraj alma konusu nasıl olur pek bilmiyorum, pek hafif değil ne yalan söyleyeyim, 57KG kütle ile nasıl olur bilmiyorum, araştırıyorum halen daha boş vakitlerimde.

Ninja 250SL yeşil renk de varmış bu arada, fiyat olarak fena sayılmaz, gidişi de iyi diyorlar.

Geçen Regal'e oturdum, boş viteste bir defa çalıştırdık sağolsun mağaza sahipleri o imkanı sağladı :) Sesi falan gayet hoşuma gitti, o fiyata Racing alsam istediğim sesi elde edemeyeceğim çünkü. Ancak ağırlık ve viraj alma konusu nasıl olur pek bilmiyorum, pek hafif değil ne yalan söyleyeyim, 57KG kütle ile nasıl olur bilmiyorum, araştırıyorum halen daha boş vakitlerimde.

Ninja 250SL yeşil renk de varmış bu arada, fiyat olarak fena sayılmaz, gidişi de iyi diyorlar.
Hocam bu aralar biraz bende sizin durumunuzdayım. Daha önce sizinle konuşmuştuk YBR 125 vergi muhabbetine.
Bende şuanda YBR 125 var. 250'lk güzel bir motor istiyorum. Güzelden kastım YZF R25 tabikii.
Sizde tavsiyem bu olacaktır. Bütçenizi zorlayabildiğiniz kadar zorlayın. Kesinlikle değecektir. Hele o 7000 deviri geçişi yok mu...
Yakın bir arkadaşımın önce CBR 250'yi alıp uzun bir süre kullanıp YZF R25'e geçmesi vesilesi ile iki motoruda uzun yolda kısa yolda denedim.
İmkanınız varsa R25 yoksa temiz ve 2. el CBR 250R alın. Bu motorları düşünüpte kuba'ya falan geçmek olmaz.

Suzuki Inazuma GW250 yakıt düşmanı ancak gerçekten çok hoş bir alet.
Motor bloğunun açıkta olması YZF havası estirmiş resmen :) İnan hiç iyi değil tasarım. Arka maşanın kendini belli etmediği modeller pek hoş olmuyor, ayrı bir konu o tabi.

Hocam bu aralar biraz bende sizin durumunuzdayım. Daha önce sizinle konuşmuştuk YBR 125 vergi muhabbetine.
Bende şuanda YBR 125 var. 250'lk güzel bir motor istiyorum. Güzelden kastım YZF R25 tabikii.
Sizde tavsiyem bu olacaktır. Bütçenizi zorlayabildiğiniz kadar zorlayın. Kesinlikle değecektir. Hele o 7000 deviri geçişi yok mu...
Yakın bir arkadaşımın önce CBR 250'yi alıp uzun bir süre kullanıp YZF R25'e geçmesi vesilesi ile iki motoruda uzun yolda kısa yolda denedim.
İmkanınız varsa R25 yoksa temiz ve 2. el CBR 250R alın. Bu motorları düşünüpte kuba'ya falan geçmek olmaz.
Keşke imkan olsa, alet bu : Cidden inanılmaz hoş bir motor, öldüm Yamaha bayisinde.

20160406_142802.jpg
20160406_142812.jpg
20160406_142821_HDR.jpg
20160406_142828_HDR.jpg

Motor bloğunun açıkta olması YZF havası estirmiş resmen :) İnan hiç iyi değil tasarım. Arka maşanın kendini belli etmediği modeller pek hoş olmuyor, ayrı bir konu o tabi.

Keşke imkan olsa, alet bu : Cidden inanılmaz hoş bir motor, öldüm Yamaha bayisinde.

Eki Görüntüle 153799 Eki Görüntüle 153800 Eki Görüntüle 153801 Eki Görüntüle 153802
Bununla birlikte bir de mat siyah modeli çıkmış. Resmen bayıldım. Bundan 2 ay önce maviyi tek geçerim diyordum. Parlak siyahı açıkçası pek yakıştıramıyordum. Ama mat siyahı hep çok sevmişimdir. YBR'yi alırken de çok istemiştim fakat ben almadan 2 sene önce durdurmuşlardı YBR'de.
R25'e de ayrı yakışmış. Dediğim gibi biraz hız biraz adrenalin istiyorsanız ya CBR 250 ikinci el ya da imkan varsa R25.
Madem imkan yok temiz bi CBR bakın. Sezon yaklaşıyor hatta geldi bile denebilir. Fiyatlar şişmeye başlar.

Hangisine karar verirsiniz bilemem ancak bence en önemli konu lastikler bu motosikletlerin üzerinde tekerlek olarak pazar poşeti var.
Mutlaka bilinen markalı kaliteli lastik kullanın.

Başlangıç için R25 falan alma diyor bütün arkadaşlar, kaldı ki güç yetmiyor ona :) Skuter ile başla diyenler çok fazla, ehliyet kursuna yazılmakla başlayalım, büyük motor kullanabilir miyim yoksa kullanamaz mıyım anlarım zaten :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı