10.000TL motosiklet önerileri

Arkadaşlar peki kredi kartı limiti 13.000 civarında olan bir kartla yarısını peşin vererek taksitlendirerek aldığımızda bankanın bizden alacağı para nedir? %0 faiz ile kredi kartına motor satan işletmeler görüyorum, olayın bilinmeyen tarafları varsa açıklamanızı rica edeceğim.

Arka Sokaklar'dan Murat'ı gördüm az önce Beylerbeyi'nde :) O da motor kullanıyordu :) Racing veya Cooper tarz değildi, Turing havalı siyah bir motordu.

Arkadaşlar peki kredi kartı limiti 13.000 civarında olan bir kartla yarısını peşin vererek taksitlendirerek aldığımızda bankanın bizden alacağı para nedir? %0 faiz ile kredi kartına motor satan işletmeler görüyorum, olayın bilinmeyen tarafları varsa açıklamanızı rica edeceğim.

Arka Sokaklar'dan Murat'ı gördüm az önce Beylerbeyi'nde :) O da motor kullanıyordu :) Racing veya Cooper tarz değildi, Turing havalı siyah bir motordu.
Hüsnüyü niye kurtarmadın diyip kafasına vuracaktın.

Yine bazı arkadaşlar bir sürü hikaye yazmışlar. Zaten r25 için çok seri diyen arkadaşlar büyük ihtimalle hayali 125 cc olan ya da sağda solda duyup aaa bak bu motor böyleymiş ya da az biraz bir şeyler öğrenmiş biraz iyi motor almış tiplerdir ki en çok bu kişilerden korkun. Bunların çoğu da çok bilgilidir laf dalaşına da girilmez boş mavra için yazar bu alet bir 600cc gibi anında 1.viteste 100 küsür görmüyor r25 11bin deviri geçilmediği takdirde bildiğiniz cbr 250 ya da herhangi bir ss 250 ile aynı performansı vericektir. Bu devir aralığının üstüne çıkıldıgı taktırde 10 20 daha fazla yapar boşuna burda milletin gözünü korkutmayın. Tarz istediğiniz için ben r25'ten yanayım ama öğrenicem yatırır kaldırır tamir ettirir binerim 1 sene satarım biraz da bütçemi arttırırım aldıgım moturu da aldığım fiyata satarım derseniz ybr 125 derim. Uygun bir fiyata alırsanız sizi kesinlikle zarara uğratmaz. Ben yaklaşık 2 sene bindim 10bin küsür km yaptım. Motorun sadece 3 bin km'de 1 servise götürdüm yağ rutin bakımlar vs için zamanında o da her şey dahil 75 liraya mal oluyordu ama r25 için aynısını söyleyemem ya da herhangi bir ss motor için çünkü motorların cc arttıkça ve görüntüsü görseli artıkça bakım ücreti de fark ettiriyor kendini ayrıca bilinmedik x markalara bakmayın sonra bir bakmışsınız sanayici kankalarınız oluvermiş :D
Son olarak burasını dip not düşüyorum.
Ben ne hatunlar gördüm ybr varken arkama binip gezen ne hatunlar gördüm r6 varken ben buna binmem diyen motor alacak olan arkadaşım bu son yazımı güzel analiz yapman dileğiyle :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hüsnüyü niye kurtarmadın deyip kafasına vuracaktın.
Arka Sokaklar benden sorulur, merak etme kimseye bir şey olmayacak :)

Son durum olarak halen daha para biriktirmeye devam ediyorum, bir tarafım bisiklet istese de mecburen satacağız onu da yazın.

Motora henüz başlıyorsan ve km tecrüben yoksa ne kadar yavaş da olsa şekilde olsa 250cc geçmeyen motosikletlere göz at. Büyük motor haliyle hızlı yada ağır olacağı için tecrübesizlikten dolayı ufak bir hatanda canını en iyi ihtimal ile de cebini yakabilir. 4 silindir senine aşık olmayan mı var zaten :D Şekil istiyorsan 125cc olarak Cbr 125R, Yzf R125, Ktm RC125, Aprilia RS125 yada aynı markaların 250cc makinelerine bakabilirsin. Eğer ileride büyük motosiklete geçiş yapmayı da düşünüyorsanız ilk motor olarak bunların dışında şekil olmayan Ybr 125 ve tüm ekipmanlarını bu bütçe ile tamamlayabilir ve tecrüben arttığında yüksek hacim motora geçerken sattığında zararın fazla olmaz. Bütçen düşük olduğu için işletmesi kolay motor tercih etmeni öneririm.

Scooter harici, motor kullanmak için, bir kurs'a yazılıp mutlaka eğitim almak gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Profesyonel bisiklet ile motosiklet arasında kalmıştım bir süre, 125CC'lik makineler ses noktasında beni tatmin etmediği için, sigorta fiyatlarının uçuşlarda olması gibi nedenlerden bisiklete dönüş yaptım.
FOX maşasından XTR aynakoluna kadar dayadık döşedik, 3.000TL kadar daha masraf ettiğimizde tamam olacak.

Öğrencilik hayatımın da devam ettiğini düşünerekten sürekli masraf yaratacak bir motorlu taşıt almamaya kadar verdim kısacası. Allah korusun bir kaza yapsak masraflarının altından kalkamama durumum olur.

Bu yüzden gücümün yettiğinin en iyisini alıyorum, on numara bir bisiklet topluyorum diyelim :) Spor bölümünde paylaşırım bir ara.
Motor alacak olursam da 15.000TL'den aşağı almam, tatmin etmez beni.

Profesyonel bisiklet ile motosiklet arasında kalmıştım bir süre, 125CC'lik makineler ses noktasında beni tatmin etmediği için, sigorta fiyatlarının uçuşlarda olması gibi nedenlerden bisiklete dönüş yaptım.
FOX maşasından XTR aynakoluna kadar dayadık döşedik, 3.000TL kadar daha masraf ettiğimizde tamam olacak.

Öğrencilik hayatımın da devam ettiğini düşünerekten sürekli masraf yaratacak bir motorlu taşıt almamaya kadar verdim kısacası. Allah korusun bir kaza yapsak masraflarının altından kalkamama durumum olur.

Bu yüzden gücümün yettiğinin en iyisini alıyorum, on numara bir bisiklet topluyorum diyelim :) Spor bölümünde paylaşırım bir ara.
Motor alacak olursam da 15.000TL'den aşağı almam, tatmin etmez beni.
Gelir kaynağını sormamda bir sakınca var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı