10.000TL PC Toplama

Oyun amaçlı. Zaten şu an alıp ocak ayında satıp AMD'nin çıkaracağı ekran kartını almayı düşünüyordum

Mümkünse RTX 3000 serisi bir kart bence daha mantıklı olur ve ocak ayına kadar beklesen bence daha mantıklı olurdu ve tüm sistemi mi satacaksın yoksa sadece ekran kartını mı? :D Ocak ayına kadar 2. el fiyatları zaten bayağı düşer yüksek kart almamanda fayda var.
Ekran kartını değiştireceğine eminsen 1650 Super al.

Çarpan kilidi kapalı işlemciye Overclock'a müsait Z490 anakart almanın mantığı nedir ki? O işlemciye B460 anakart yeterlidir.

İleride 11700K falan alabilir ve B460/H410 anakartlarda RAM frekansı kısıtlaması var i3 ve i5 işlemcilerde yani tamam işlemci özelliklerinde 2666 MHz yazıyor ama bellek performansına duyarlı bir işlemci aradaki farka bakabilirsin yani 10400F alınacaksa Z490 anakart da lazım ki attığım anakart zaten iyi ama biraz daha koyup Gaming Edge ya da Tomahawk daha iyi olur.

Tek bir yerden toplayacağım. SSD, HDD gayet olumlu yorumlar almış.

Peki o zaman. Bu sisteme 3000MHz RAM yeterli degil. CL degerleri olarak da 15-16 degerli ve 3200MHz RAM bulursaniz ekleyin. 2x8'den şaşmayın. Eger sadece oyun oynayacaksaniz ekstra bir islemci sogutucusuna gerek yok zaten o islemcinin stok fanı yeterli. Ha render yapacagim ben diyorsaniz eger, stok sogutucu yeterli olmuyor ve tam performans veremiyor. Ama aldiginiz islemci sogutucusunun stok fandan cok farki oldugunu dusunmuyorum.

Hocam tek bir yerden toplamaniza gerek yok. Zamaninda kimse bilmiyordu PC kurmayi falan. Yani işin tadı o tadini cik fazla cikartamayacaksiniz PC magazasinda bir calişan degilseniz. 168 liraya yazik olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı