10.000TL Sistem Tavsiyesi

Bütçe
10000

berkke1

Kilopat
Daha fazla  
Ekran Kartı
İşlemci

Ekran kartını değiştirmeyi pek düşünmüyorum, işlemci hakkında da uzun ömürlü bir sistem toplamak istediğim için bu işlemciyi seçtim, bu ikisi hakkındaki düşüncelerinizi ve geri kalan sistem parçaları hakkındaki tavsiyelerinizi bekliyorum.(Bütçe 1-2 bin TL kadar aşılabilir.)

Monitör, klavye vs. dahil değil.

Son düzenleme:
Seninkinden farklı ama, o fiyata bu olur gibi geldi. Daha iyilerini de tavsiye edebilirler.

+400 tl falan da sıvı soğutma.

Çok teşekkürler ancak dediğim gibi işlemci ve ekran kartından vazgeçmeyi pek düşünmüyorum.

Çok teşekkürler ancak dediğim gibi işlemci ve ekran kartından vazgeçmeyi pek düşünmüyorum.
Ekran kartı ve işlemci tercihleriniz sabit kalmak koşuluyla 10bin liraya dengeli bir sistem toplayabileceğinizi ben düşünmüyorum. Çünkü böyle bir sisteme 400 liralık anakart veya 8 gb ram takılmaz. Bu kart ve işlemciden geriye 2bin lira civarında bir bütçe kalıyor ki kalan parçaları bu paraya tamamlamanız imkansız gibi birşey. Ya bütçede artırmaya ya da parçalarda daha ucuz seçime gitmeniz mantıklı olur gibi.

Ekran kartı ve işlemci tercihleriniz sabit kalmak koşuluyla 10bin liraya dengeli bir sistem toplayabileceğinizi ben düşünmüyorum. Çünkü böyle bir sisteme 400 liralık anakart veya 8 gb ram takılmaz. Bu kart ve işlemciden geriye 2bin lira civarında bir bütçe kalıyor ki kalan parçaları bu paraya tamamlamanız imkansız gibi birşey. Ya bütçede artırmaya ya da parçalarda daha ucuz seçime gitmeniz mantıklı olur gibi.

Parçalar başka sitelerden daha ucuz bir şekilde seçilebilir ve dediğim gibi bütçede 1-1.5 bin lira kadar daha bir artış olabilir :)

8100 Liraya Islemcı ve ekran kartı alıp 1900TL'ye ne almayı planladınız? A320 Anakart, 8 GB RAM, Gamepower kasa ve PSU, Bunlarla sistemi tamamlarsanız 300-500 lira farkla alabilirsiniz 3700X işlemcili kasayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar başka sitelerden daha ucuz bir şekilde seçilebilir ve dediğim gibi bütçede 1-1.5 bin lira kadar daha bir artış olabilir :)
Yine de bu ekran kartı ve işlemciyle dengeli bir sistem kurmak tahminimce en az 12-12.5k civarı bir para tutar. Eğer bu bütçeye çıkabilirim diyorsanız parçalar bulunur. Öbür türlü çok dengesiz ve sorun çıkaracak bir sistem kurmanız muhtemel.

Üslubunuzu çok beğenmedim, bir önceki yorumu okumayı deneyin.

Denedim.

Yine de bu ekran kartı ve işlemciyle dengeli bir sistem kurmak tahminimce en az 12-12.5k civarı bir para tutar. Eğer bu bütçeye çıkabilirim diyorsanız parçalar bulunur. Öbür türlü çok dengesiz ve sorun çıkaracak bir sistem kurmanız muhtemel.
Siz aklınızdaki dengeli en uygun sistemi yazın benim için yeterli.
@Sylveon sizin tavsiyeniz benim için çok önemli :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı