10.000TL'lik bilgisayarın kötü performans vermesi

İremLina

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar alalı yaklaşık 1-2 ay oldu ve günde en az 1 kere crash veriyor. Darboğaz yapmış veya uyum olmayan parçalar olabilir pek anlamıyorum. Yardımcı olabilen varsa güzel olur ve RX 5600XT kullanmama rağmen ASUS TUF 1660 kullanan arkadaşım benden +100/+200 FPS alıyor. Arkadaşımın bilgisayarı benim bilgisayarımdan neredeyse 3-4 bin TL ucuz. Tek arkadaşım değil, çoğu insanda öyle. Bilgisayarım çok iyi fakat FPS düşük kalıyor ve crash veriyor. RAM'lerin MHz'sini de değiştiremiyorum ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ne marka ve model bilmiyorum ama bu tarz durumlar son zamanlarda PSU'lardan çok yaşanmaya başladı. Piyasada çok fazla kalitesiz psu var.

Eki Görüntüle 749995
Ayrıca bu forumda AMD GPU alıp sorun yaşamayan var mı ya :(.

Mesela nasıl bir sorun? Ben sorun falan yaşamadım okadar AMD kart kullandım hiç bir sorun yoktu şimdiki kartımdan önce nvidea vardı 1080 ondada sorun yaşamadım ne tür sorununuz var aynı sorun bendede varmı merak ediyorum eve ulaşınca bakabilirim.

Mesela nasıl bir sorun? Ben sorun falan yaşamadım okadar AMD kart kullandım hiç bir sorun yoktu şimdiki kartımdan önce nvidea vardı 1080 ondada sorun yaşamadım ne tür sorununuz var aynı sorun bendede varmı merak ediyorum eve ulaşınca bakabilirim.
Wattman hataları. Yazılımsal olarak ortaya çıkan performans sorunları. Siyah ekran sorunları. Driver sorunları.

İmzayı referans alamayız maalesef. :)
Arkadaşlar imzamda herşey yazıyor ve hepsi doğru PSU ise

Xigmatek Astro kasasının kendi 650W 80Plus PSU'su.​

Bir oyunda 1660 100/200 fazla FPS alıyorsa siz kaç alıyorsunuz ki? 10FPS falan mı? Aşırı güçlü kart değil çünkü.
Valorantta 150fps alırken arkadaşım 300 alıyor. 1660 ile. ve SSD Kronik sorunlu da bahsettiğim şahısta da aynı SSD bulunuyor.
Windows'u kurduktan sonra sürücüleri yüklemediyseniz böyle olabilir sistem özelliklerinizi söylerseniz size sürücülerin linkini atabiliriz.
Windows 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzanız her an değişebilir. Dolayısıyla refarans gösterilemez. Sisteminizi belirtin.

Seni mi kıracağım?
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600XEKRAn kartı: ASUS rogstrix RX 5600XT.
Anakart: ASUS B450M PRO GAMINGram: XPG 3000MHz 8x2.
SSD: Adata SU630 480GB.

PSU ne marka ve model bilmiyorum ama bu tarz durumlar son zamanlarda PSU'lardan çok yaşanmaya başladı. Piyasada çok fazla kalitesiz PSU var.

Xigmatek Astro kasasının kendi 650W 80Plus PSU'su.

Hocam tam sisteminizi yazın yardımcı olalım. Bu arada tüm sürücüler ve BIOS güncel mi?

Tam emin değilim ama ekran kartımın driveri güncel, BIOS'tan nasıl güncellerim?

Geri
Yukarı