10.000TL'ye Sistem Önerisi

vpecueca

Decapat
Masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum daha çok oyun oynamak için kullanacağım. Bunun yanında tek PC'den yayın yapma, video çekme gibi şeylere elverişli olmasını istiyorum. Bütçeyi 12.000TL'ye kadar genişletebilirim. Duruma göre monitör bu bütçeye dahil de olabilir olmayadabilir, bu işleri halledebileceğim ve beni uzun yıllar götürecek olması yeterli. Intel'in Ryzen'e göre, Nvidia ekran kartlarının da AMD ekran kartlarına göre daha tercih edilebilir olduğuna dair bir önyargım var(kesinlikle sebebini bilmiyorum).

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada İkinci el almayı düşündüm daha yüksek özellikli bir sistem olması açısından ama piyasaya çok hakim olmadığım için alacağım ürünlerin güvenilirliği ve uzun ömürlülüğü konularında şüpheye düştüğüm izin vazgeçtim. E malum mining muhabbeti var bir de. Bu konuda da fikirlerini yazarsanız sevinirim. Yazdığım bütçeye herhangi bir ekipman dahil değildir, mouse klavye vb. ekipmanım var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle AMD önyargısını kıralım mı? Yani sizin avantajınıza olacak çünkü. Monitör konusunda da bir şey söyleyin. Bütçeye dahil olacak mı? Karar verin, sonra konuşalım.
Benim Ryzen'a olan ön yargımı kırdığınız gibi mi @Oreki Senpai? :D

@Ömer Murat KARACA Murat bu düşünce kesinlikle yanlış. AMD işlemcilerde daha çok .ekirdek bulunuyor bu çekirdek ekran kartında İntel'den daha performanslı olmasını sağlıyor. ;)
Çoklu çekirdek performansında AMD çok çekirdekli olmasına rağmen İnteli geçemiyor. Çekirdek sayısının önemi render gibi işlemlerde ortaya çıkar. Bu bağlamda oyun için intel, hem oyun hemde render gibi işlemler için AMD seçilmeli.

Çoklu çekirdek performansında AMD çok çekirdekli olmasına rağmen İnteli geçemiyor. Çekirdek sayısının önemi render gibi işlemlerde ortaya çıkar. Bu bağlamda oyun için intel, hem oyun hemde render gibi işlemler için AMD seçilmeli.

Konu sahibi başlıkta hem yayın yapmak hem'de oyun oynamak için sistem istediğini söylüyor bu demek oluyor ki AMD alınmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı