10.10.4 OS X yosemite açılış ekranında kalıyor

driqt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,
Normalde bilgisayardan anlamayan biriyim. Ama buradaki rehberlere göre 10.10.4 raw imajını USB' ye kaydedip (bence) başarılı bir kurulum yaptım ve Yosemite başarılı bi şekilde açıldı. Asıl sorun burdan sonra başlıyor. Bundan sonrasını pek anlamadığım için hem sitede yazan bootloader programının altında yazanları yaptım hem de Mavericks videosundaki boot configrator yapmaya çalıştım fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda bu ekranda 25- 30 dk duruyor(takılma yok daire sürekli dönüyor) ve sonra açılıyor.
FullSizeRender (2).jpg

İkinci sorum da boot menüm bu şekilde:
FullSizeRender (3).jpg

Mac Os x yazana bastığımda normal windows açılıyor.

Bİlgisayarım: Dell 15 3542
i3 4gb ram
intel hd 4400+ nvdia 820m

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
-x yazdım ama yine aynı şey oldu.mavericks yükleyip yosemiteye güncelleyebilir miyim cloverla yoksa niresh yosemiteyi mi denesem.niresh sanki çoğu şeyi otomatik kendi yapıyormuş fakat app store da veya güncellemeler de sorun çıkarır mı bilmiyorum.Ne yapmamı önerirsiniz?

Mavericks sorunsuz bi şekilde kurdum.Sadece parlaklığı az onun da çözümünü arıyorum netten.Maverickste kalmayı düşnüyorum.İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.Kolay gelsin...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı