10.10.5 Yosemite Kurulum Ekranı Tekrarlama Sorunu

xean

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kurulumu yapıyorum. Her şey güzel kuruluyor. UEFI açık, secure boot disabled fakat kurulum tamamlanıp yeniden başlattıktan sonra sanki hiç kurulmamış gibi en başa dönüyor. Diğer seçenekler çıkmıyor. Sorun ne olabilir?

MONSTER® ABRA A5 V5.1.1 15.6"

Monster abra a5 v5.1.1 kurmaya çalışıyorum. Teknik özellikleri yukarıdaki linkte var.

Birkaç tane de resim ekleyeyim.

3.jpg

2.jpg

Windows 8.1 SSD'de kurulu. Mac HDD kurmaya çalışıyorum.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yaptıktan sonra sistemi Tekrar USB ile boot ettikten sonra, Clover menüden kurulum yaptığın HDD' yi seçeceksin. Muhtemelen sen bu aşamada yine kurulum bölümünü seçiyorsun.

Kurulum yaptıktan sonra sistemi Tekrar USB ile boot ettikten sonra, Clover menüden kurulum yaptığın HDD' yi seçeceksin. Muhtemelen sen bu aşamada yine kurulum bölümünü seçiyorsun.

Hocam sadece 3 tane seçenek çıkıyor.Yukarıda resim attım.Başak seçenek çıkmıyorki.İlk ikisi zaten windows vs yazıyor mac kurulumu ile alakası yok.

Launch CSM Enabled yapıp dene. Birde. Ayrıca kurulum yaparken kurulum yaptığın Disk'in GUID olarak formatladığından emin ol.

Launch CSM Enabled yapıp dene. Birde. Ayrıca kurulum yaparken kurulum yaptığın Disk'in GUID olarak formatladığından emin ol.

HDD' de oluşturduğum bölümü sildim ve SSD bölüm olusturdum, o sorun çözüldü. Fakat şimdi de boot problemim var. Clover configurator' u açıp 'mount efi' diyorum fakat hiçbir şey olmuyor. EFI klasörünü USB' den Mac' in kurulu olduğu yere atamıyorum dolayısıyla boot olmuyor. Kafayı yiyeceğim. Ne sorunlu işmiş bu Hackintosh kurulumu.

Sen şimdi Windows yanına kurulum yaptın değil mi? Eğe öyle ise şu Video rehberimizi izle. Bootloader' ın nasıl yükleneceği ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen şimdi Windows yanına kurulum yaptın değil mi? Eğe öyle ise şu Video rehberimizi izle. Bootloader' ın nasıl yükleneceği ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

33.30da çıkan disk0 disk1 çıkmıyor işte bende. Mount EFI diyorum öylece kalıyor, şifre girdikten sonra. Hiçbir şey olmuyor. Sanırım problemim MBR/ GPT ile alakalı. Artık Windows' u feda edip komple formatlayıp önce Mac OS X sonra Windows kurmayı düşünüyorum. Öyle daha kolay olacak sanırım. Bunu yapmadan tavsiye edebileceğin son bir şeyler var mı? Şunu yap belki düzelir gibisinden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı