10, 11,12. sınıflar için sınıfta kalma nasıl oluyor?

mahotiko06

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 10.sınıfım öğretmenlerim sınıfta kalmanın 3 ders oldugunu söylüyor ama internette 6 ders diye gösteriliyor kaç dersten kalınca sınıfta kalınıyor anlamadım bilen varsa söyleyebilir mi?

Merhaba 10.sınıfım öğretmenlerim sınıfta kalmanın 3 ders oldugunu söylüyor ama internette 6 ders diye gösteriliyor kaç dersten kalınca sınıfta kalınıyor anlamadım bilen varsa söyleyebilir mi?
Her yil toplam 3 hakkin var. 4 olursa kalirsin. Ancak 9. Sinifta 2 10. Sinifta 2 11'de de 2 dersten kalirsan 11'i tekrar okuyorsun. 6 olan 4 senenin toplami.

Hocam daha da ayrıntılı anlatma şansınız var mı not ortalaması vs her konuya değinir misiniz?
Meslek lisesi icin konusacagim. Edebiyat ve alan dersleri 50 ustu olmasi gerekli ayrica yil sonu 50 olmasi gerekli. Oyle olursa Tarihten kalsan bile sorumsuzsun ancak o baraj derslerden 1'den kalirsan bile zaten sorumlusun. Ancak bu 6 ders olayi tam olarak meslek liselerinde cok onemli degil zaten dedigim gibi Edebiyat ve alan dersleri onemli. https://kraal.meb.k12.tr/meb_iys_do...lar/2021_03/03221040_SINIF_GECME_YARTLARI.pdf
Buyrun tum cevaplar burada.

Hocam öncelikle merhaba ana ders edebiyat diye biliyorum öncelikle 1 dersten bile okuldan mezun olamayabilirsiniz eğer bu dersin sorumluluk sınavını geçemezseniz onun dışında 3 dersten kalırsanız sorumlu gecersiniz 6 dersten kalırsanız sınıfta kalırsınız ayrıca 2 kere sınıfta kalındımı açığa alıyorlar diye de duydum ne kadar doğru bilemem onun dışında 30 gün devamsızlık hakkımız var 10 gün özürsüz 20 gün özürlü eğer 10 günü geçerse sınıfta kalıyorsunuz 20 günü geçersede sınıfta kalırsınız ayrıca şu an 5 gün özürsüz devamsızlığınız geçtiysede belge alamıyorsunuz diye biliyorum 10. sınıfta yaşadım.

benim hiç sorumluluk sınavım yok
12 yim ortalamam 50 üstü edebiyatan geçiyorum anadoluda okuyorum ama 3 4 dersten kalırsam geçer miyim

Hocam öncelikle merhaba ana ders edebiyat diye biliyorum öncelikle 1 dersten bile okuldan mezun olamayabilirsiniz eğer bu dersin sorumluluk sınavını geçemezseniz onun dışında 3 dersten kalırsanız sorumlu gecersiniz 6 dersten kalırsanız sınıfta kalırsınız ayrıca 2 kere sınıfta kalındımı açığa alıyorlar diye de duydum ne kadar doğru bilemem onun dışında 30 gün devamsızlık hakkımız var 10 gün özürsüz 20 gün özürlü eğer 10 günü geçerse sınıfta kalıyorsunuz 20 günü geçersede sınıfta kalırsınız ayrıca şu an 5 gün özürsüz devamsızlığınız geçtiysede belge alamıyorsunuz diye biliyorum 10. sınıfta yaşadım.
Ortalamam iki dönemin ortalaması 50 olsa 6 zayıfım olsa ama edebiyatı geçersem kalır mıyım? Anadolu lisesi 10. sınıf.

Yeni konular

Geri
Yukarı