10.15.4'ten 10.15.5'e geçine Kernel Panic ve ACPI error hatası

atmosferabi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060, AMD Ryzen 5 3500X
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba 10.15.4 versiyonundan 10.15.5'e yükseltince bu hatalar karşıma çıktı ne yapmalıyım?
Kullandığım yöntemler.
1- -x ile başlatmak (Acpı Error'da AE_BAD_PARAMETER takılı kalıyor) (eski versiyonda da bu hata vardı ancak sistem başarılı şekilde açılıyordu)
2- Farklı Config'ler ile denemek (aynı hata)
3- EFI/CLOVER/ACPI/Patcheddeki dosyaları sildim.
Sildikten sonra karşıma çıkan hata;

image.jpg

Silmeden önce;

image.jpg

Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç önceden 10.15.4 kurduğunuzda güç yönetimini ayarlamış mıydınız? Aldığın hata yüksek ihtimal DSDT yaması yüzünden, senin cihazına ait olmayan yamalar ise ACPI içinde hata veriyor olabilir. Bu sebeple kendi DSDT dosyanı kullanmalısın. DSDT eğer sistemde çalışmayan bir donanım parçası varsa yapılmalıdır. Dosyalarını yedeklediysen ACPI içine geri koy ve başka bir platformdan Clover Bootloader'ını kendi bilgisayarına göre ayarlayıp güncelleyi dene olmazsa illaki kendi bilgisayarın için yama yapman gerekecek. Eğer o dosyaları tamamen kaybettiysen yine başka platformdan kendine ait bir yama yapman gerekiyor.

Hiç önceden 10.15.4 kurduğunuzda güç yönetimini ayarlamış mıydınız? Aldığın hata yüksek ihtimal DSDT yaması yüzünden, senin cihazına ait olmayan yamalar ise acpı içinde hata veriyor olabilir. Bu sebeple kendi DSDT dosyanı kullanmalısın. DSDT eğer sistemde çalışmayan bir donanım parçası varsa yapılmalıdır. Dosyalarını yedeklediysen acpı içine geri koy ve başka bir platformdan Clover Bootloader'ını kendi bilgisayarına göre ayarlayıp güncelleyi dene olmazsa illaki kendi bilgisayarın için yama yapman gerekecek. Eğer o dosyaları tamamen kaybettiysen yine başka platformdan kendine ait bir yama yapman gerekiyor.

Güç yönetimi ayarlamadım. Cihazımda yama gerektiren bir durum yok. Dosyaların yedeği vardı yerine koyunca kernel panic vermeye başladı. Koymayınca acpı error da takılı kalıyor.
Acpı klasöründeki bütün dosyaların yedeğini aldım. Kaldırdım değişen bir şey yok.
Bilgisayarı Clover'dan Boot ettiğimde oradaki ayarlardan kapatıyorum teker teker o zaman macOS Boot edilmiyor sistem otomatik Boot ekranına yönlendiriliyor.
Safe mode da Acpı error döngüsüne giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Legacy USB Disabled olunca flash diskim okunmuyor. Otomatik olarak windows başlatılıyor.
UEFI Boot mode ise herhangi bir değişikliğe yol açmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı