10-15 yıl önce içinde cyborg askerleri olan film nedir?

emirbugra

Kilopat
Yer
Alsancak
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Arkadaşlar konu yanlış yere açmışsam kusura bakmayın, modlar doğru yere taşıyabilir.

Benim şimdi aklıma iki tane film takılıyor uzun zamandır. Bunlarla ilgili hatırladığım sahneleri yazayım eğer filmi bilen varsa ve ismini yazarsa büyük teşekkür edeceğim.

Birinci filmde cyborg askerler vardı. Bunlar gemi gibi bir şeyle ekip halinde giderlerken bir tanesi denize düştü ve batmaya başladı. Sonra aşağı doğru batmaya başladı ama adam şaşırdı batıyor olduğuna ve dedi ki "neden batıyorum". Diğerleri de dedi ki "tabii batarsın çünkü kemiklerin demirden yapıldı" tarzında bir şeyler dedi. Bu arada filmin isminde "cyborg" kelimesi geçiyor olabilir tam emin değilim.

Diğer film de çocukları küçüklükten beri duygusuz bir şekilde yetiştirildiği bir kamp var. Komutanlar çocukları tamamen duygusuz bir askere dönüşmeleri için kavga ettiriyorlardı. Bir kavga sahnesinde baş roldeki oyuncu başka bir çocuğun üstüne çıktı öldüresiye suratını yumruklamaya başladı, kanlar falan çıkmıştı. Sonra bu çocuk büyüdü ve harbi duygusuz bir asker olmuştu. Fakat bu başroldeki arkadaşın içinde hala ufak bir insani duygu kalmış gibi davranıyordu. Neyse sonra bir göreve gittiler, görevde çaresiz kalan bir çocukla karşılaştı ve bununla duygusal bağ kurmaya başladı. Filmin sonunda bu asker çocuğu kurtarmış ve ayakta durur vaziyette geminin güverte tarafında çocuğu kucağına almıştı ama suratında hiçbir mutluluk ifadesi bile olmadan gemide gidiyorlardı, orada film bitti zaten.

Bu filmleri herhalde 10-15 yıl önce televizyonda izlemiştim. Kısa kesitler aklımda kalmış belki bunlar filmi bulmak için yeterli olmayabilir ama eğer bulabilirseniz var ya acayip sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer film de çocukları küçüklükten beri duygusuz bir şekilde yetiştirildiği bir kamp var. Komutanlar çocukları tamamen duygusuz bir askere dönüşmeleri için kavga ettiriyorlardı. Bir kavga sahnesinde baş roldeki oyuncu başka bir çocuğun üstüne çıktı öldüresiye suratını yumruklamaya başladı, kanlar falan çıkmıştı. Sonra bu çocuk büyüdü ve harbi duygusuz bir asker olmuştu. Fakat bu başroldeki arkadaşın içinde hala ufak bir insani duygu kalmış gibi davranıyordu. Neyse sonra bir göreve gittiler, görevde çaresiz kalan bir çocukla karşılaştı ve bununla duygusal bağ kurmaya başladı. Filmin sonunda bu asker çocuğu kurtarmış ve ayakta durur vaziyette geminin güverte tarafında çocuğu kucağına almıştı ama suratında hiçbir mutluluk ifadesi bile olmadan gemide gidiyorlardı, orada film bitti zaten.

Bu 1998 yapımı soldier filmi olabilir. Diğerini ben de bilemedim maalesef :/

Bu film olabilir mi ama cyborg değil

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu 1998 yapımı soldier filmi olabilir. Diğerini ben de bilemedim maalesef :/

Vallahi aynı anda düşünmüşüz :D tüm tarifler buna uyuyor :D

1.film bana da Soldier filmi gibi geldi. Çocukların küçüklükten yetiştirilmesi ve kavga ettikleri kısım ve göreve gittikten sonra orada kalıp, orada ki insanlar ile durması tarzı şeyler benziyor gibi ve çocuğu kucağına aldığı son kısım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cyborg kısımlı 1.film dediğiniz şunlardan biri olabilir mi?
Bir kişi Soldier adlı filmin yorumlarında şu şekilde bir şey paylaşmış.

"
Alien Universe zaman çizelgesi (Hikayelerin geçtiği zaman dilimine göre listelenmiştir)
1)Predator (1987)
2)Predator 2 (1990)
3)Alien vs Predator (2004)
4)Alien vs Predator Requiem (2007)
5)The Predator(2018)
6)Predators (2010)
7)İsteğe bağlı: Blade Runner (1982)
8)İsteğe bağlı: Soldier (1998)
9)İsteğe bağlı: Blade Runner 2049 (2017)
10)Prometheus (2008)
11)Alien Covenant (2017)
12)Alien (1979)
13)Aliens(1986)
14)Aliens 3 (1992)
15)Alien Resurrection(1997)
16)İsteğe bağlı: Firefly (DİZİ) (2002 – 2003)
17)İsteğe bağlı: Serenity (2005)
"

Başka biri de Soldier filminin yorum kısmına şunu yazmış, listede göremedim ama belki bu olabilir.

"
1994 yapımı Stargate filminin bu filmle bir bağlantısı var sanırım. Bu film, Stargate filminin öncesini konu alıyor sanki. O filmde de Kurt Russell askerlerin komutanıydı.
"

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı