10-20 bin TL uzun süre kullanılabilecek laptop önerisi

yexeroot

Decapat
Daha fazla  
Merhaba oyun amaçlı ve kişisel kullanım için laptop arıyorum. 2 adet laptop buldum sizce hangisi mantıklı olur. 3060 alıp 20bin TL vermek yerine 4050 almak daha mantıklı geldi. Onun yerinde 3050 alıp 5-6 bin TL daha ucuza 2.sini alabilirim.
1) Gigabyte G5 MF-E2EE333SD i5 12500H 8GB 512GB Gen4 SSD 6GB RTX 4050 15.6 Dos Gaming Notebook
2) ACER Nitro 5 AN515-46 AMD Ryzen 5-6600H 8GB RAM 512GB SSD 4GB RTX3050 15.6'' Full HD 144Hz Windows 11 Home Oyuncu Dizüstü Bilgisayar En Uygun Fiyata GarajOnline'da | Hafta içi 16:00'ya Kadar Aynı Gün Kargo, Depo Teslim Seçeneği

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX3060 altını almayın. Çünkü RTX3060 6 GB RAM'li. Alt sürümlerde 4 GB var. Oyunlarda 4 GB artık darboğaz oluşturmaya başladı.

Kesinlikle 4000 serisi bir kart alın özellikle uzun süreli bir cihaz istiyorsanız. Attığınız 4050 laptop ucuz duruyor ama TDP değeri kaç? 75W altı ise işe yaramaz çok canınızı sıkar.

Kesinlikle 4000 serisi bir kart alın özellikle uzun süreli bir cihaz istiyorsanız. Attığınız 4050 laptop ucuz duruyor ama TDP değeri kaç? 75W altı ise işe yaramaz çok canınızı sıkar.

Hocam 4K serisinde watt fark etmiyor artık.

Tabiki herşey ekran kartı değildir unutmayın. Kasa, ekran , pil, soğutma, donanım vs kalitesiz olursa çok uğraşırsınız.
4k serisi olup bu fiyata başka bulamadım dlss3 olduğu için almak daha mantıklı geliyor açıkçası. Ama cihazın hiçbir yerde incelemesini bulamadım

Farkediyor tabiki. 100-105W'a kadar 4050, 60 ve 70 kartlarında performans artıyor. 75W ve 100W arasında performans farklı fazla. Onun dışında 4080 ve 90 bundan etkilenmiyor. Onlar yüksek watt'ta yüksek performans vermeye devam ediyor.
NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU 6GB GDDR6 Boost Clock 2130MHz / Maximum Graphics Power 75W şeklindedir. Bu şekilde demişler

Farkediyor tabiki. 100-105W'a kadar 4050, 60 ve 70 kartlarında performans artıyor. 75W ve 100W arasında performans farklı fazla. Onun dışında 4080 ve 90 bundan etkilenmiyor. Onlar yüksek watt'ta yüksek performans vermeye devam ediyor.
Hayır hocam, pazarlama dışında fark etmiyor. 2k-3k serisi için watt çok önemli ama 4k serisinde değişik çözüm bulmuşlar. Buyur buda linki
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O modelin ucuz olmasının bir sebebi var. Ekran kartı watt değeri önemli olsa da laptop alırken tek kriter değil. Modeldeki parçaların kalitesi de önemli. Bu yüzden o modeli önermemişler. Önerilen Victus 3060 bu bütçede alabileceğiniz güzel bir laptop. Daha iyi seçenekler için bütçenizi arttırmalısınız.

Hayır hocam, pazarlama dışında fark etmiyor. 2k-3k serisi için watt çok önemli ama 4k serisinde değişik çözüm bulmuşlar. Buyur buda linki
Sen bana zaten 105 ve 140 kıyaslamasını atmışsın ben de biliyorum onu ve mesajımda 100W'a kadar diye belirttim. Verdiğim mesajda hatalı bir bilgi yok. Bu değerler 80 ve 90 serisini kapsamıyor. Onlar yüksek watt değerinde yüksek performans vermeye devam ediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O modelin ucuz olmasının bir sebebi var. Ekran kartı watt değeri önemli olsa da laptop alırken tek kriter değil. Modeldeki parçaların kalitesi de önemli. Bu yüzden o modeli önermemişler. Önerilen Victus 3060 bu bütçede alabileceğiniz güzel bir laptop. Daha iyi seçenekler için bütçenizi arttırmalısınız.

Sen bana zaten 105 ve 140 kıyaslamasını atmışsın ben de biliyorum onu ve mesajımda 100W'a kadar diye belirttim. Verdiğim mesajda hatalı bir bilgi yok. Bu değerler 80 ve 90 serisini kapsamıyor. Onlar yüksek watt değerinde yüksek performans vermeye devam ediyor.
Kusura bakma mesajın devamını görmemişim. attığın videoya baktığımda 70 watt ile 140 arasında 5-10 fps fark oluyor sence önemli mi

"Maximum Graphics Power 75W şeklindedir." yazmışlar maxq mu maxp mi anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı