10,5 ayda ilk 1000'e girilir mi?

Girilir veya girilmez gibi yorumlar sağlıklı olmaz dostum. 5 yıl boyunca çalışan da o sıralamaya girebilir, 1 yıl çalışan da. Önemli olan nasıl ve ne kadar etkili çalıştığındır. Tabii zor bir derece, her şeyden evvel disiplinli olman gerekir. Başarılar dilerim.

Kalan 10,5 ay gibi bir sürede düzenli çalışarak TYT 50 netten 110 nete, AYT 15-20 netten 77-78 nete çıkılır mı sayısalda?
Bir kere TYT 50 net olduğuna göre büyük ihtimalle matematik altyapın çok sağlam değil diye tahmin ediyorum. Ve bu şekilde 5-6 saatlik çalışmayla ilk 1000 olması mümkün değil. TYT'de 90 net yapan biri için mümkün olabilir ancak o saatlerle. Eğer ki 10-11 saat çalışırım diyorsan TYT matematikte iyi yerlere gelirsin zaten. AYT kısmı o zaman daha rahat yükselecektir. En önemli ders matematik olduğu için ondan bahsettim. Yine de bence bunlara takılma elinden geldiğinin maksimumu kadar saat çalış. İlla ilk 1000 olacak diye hedefleme benim düşüncem tabi bunlar sana kalmış değerlendirmek.

TYT için çıkılabilir gibi ama AYT'deki durumunuz çok kötü. Forumda takılmak gibi gereksiz işlere ara vermeniz, kendinizi sosyal anlamda kısıtlamanız gerekiyor. Bu sorumluluğu kaldırabileceğinize inanıyor musunuz?

TYT için çıkılabilir gibi ama AYT'deki durumunuz çok kötü. Forumda takılmak gibi gereksiz işlere ara vermeniz, kendinizi sosyal anlamda kısıtlamanız gerekiyor. Bu sorumluluğu kaldırabileceğinize inanıyor musunuz?
Hocam ben zaten sosyal birisi değilim. Evden dışarı çıkmıyorum pek. O yüzden pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Hocam ben zaten sosyal birisi değilim. Evden dışarı çıkmıyorum pek. O yüzden pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Elimden geleni yapmaya çalışacağım.
Sizi dersten alıkoyacak faktörler sosyal hayatınıza göre şekillenir zaten. Örneğin asosyal biri olmanız çok fazla uyaranla karşılaşacağınız gerçeğini değiştirmiyor. Bu uyaranlarla başa çıkabilecek iradeyi kendinizde görüyor musunuz?

Geri
Yukarı