10,5 ayda ilk 1000'e girilir mi?

Bir tanıdığım ilk 1200e girdi. Hedefi daha yüksekti çok iyi bir okulda okudu ortaokuldan beri düzenli çalışır lisede ise daha fazla çalıştı 12 de açığa geçti dershaneye gitti 7 gün. Sabah 8 akşam 9 da geldi yani o bu şekilde sağlam temelle bunu yaptıysa sen de iyi çalışırsan 2 senede ilk bine girersin. Sene başında o 90 net yapıyordu yani bence ilk senede ek bir becerin yoksa zor. Ben mesela senin başladığın netlelerle başladım 50k ya girdim sanada kolay gelsin. Ha tabi benim başladığımda tyt 2 saat 15 dk idi ayt de apotemide 33 netti .

Amacımız kimsenin umudunu kırmak değil önce gerçekçi hedefler koy onları başardıkça yükselt 2. Senende yaparsın düzgün çalışırsan.

Bu adama bakabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaşı da oldukça büyük. Yani tamamen size bağlı yapıp yapamamak günde 12 saat ve üstünde çalışmanız gerekebilir.

Bu adama bakabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaşı da oldukça büyük. Yani tamamen size bağlı yapıp yapamamak günde 12 saat ve üstünde çalışmanız gerekebilir.
Kanalı bırakayım direkt.

Mantıklı hedef belirlemek önemli. Ders çalışma alışkanlığı olmayan biriyseniz bu dediğiniz baya bir zor. No life ders çalışmanız ve çalıştıklarınızı anlayıp sınav anında bunu kağıda yansıtabilmeniz gerekir. İlk 1k dediğimiz yer için şans da gerekiyor tabii. Olumsuzluk pompalamak gibi olmasın ama gerçekten ders çalışmayı sevmiyorsanız, eziyet geliyorsa hatta diploma puanınız 90-95 civarı veya üzeri değilse bu dediğiniz hedefi biraz daha insancıl bir noktaya çekmenizde fayda var. Yine de diyorsanız ben çalışırım, olmasa da hedefim olsun ona göre çok çalışayım, koyun hedefinizi.

Geri
Yukarı