10.698 TL'ye Dell G15 alınır mı?

Sakbiyik95

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Oyun bilgisayarı arayışı içerisindeyim ve linkteki Dell G15 laptop piyasadaki bütün 3050 özellikli PC'lerden ucuz, hatta bu fiyata teknoloji mağazaları GTX 1650 ekran kartlı laptoplar satıyor. Benim de ilgimi çekti ama görece ucuz olması biraz korkutmadı değil, acaba memnun kalır mıyım? Ya da uzun yıllar kullanabilir miyim? Bilgisi olanlar bu laptop hakkında aydınlatırsa çok mutlu olurum.

Bu arada yabancı videolara göre ilk çıktığında yük altında sıcaklığı 100 dereceye ulaşabilen bir laptopmuş ama Dell firması Ryzen'ler için 105 dereceye kadar sorun yok diyerek geçiştirmiş, sonradan ise BIOS güncellemesi vererek sorunu düzeltmiş ve sıcaklığı oyun oynarken Max 92'de kalacak şekilde sabitlemiş. Buna ek olarak, bazı kullanıcılar işlemcinin Turbo Boost özelliğini güç planı ayarlarından kapatarak sıcaklığı daha da düşürebildiklerini belirtmişler. Tüm bunlar göz önüne alındığında soğutmasının harika olmadığı aşikar ama bunu ne kadar önemsemeliyiz? Açıkçası, 11 bin TL verdiğim bilgisayarı en aşağı 5 yıl kullanmak isterim, sizce tercih etmeli miyim yoksa başka PC'lere mi yönelmeliyim?
Laptop linki ve soğutma ile ilgili videoları ekledim. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatı çok iyi bence.
Alienware kasa kullanıyor.
GPU Watt'ını bilmiyorum o da iyiyse alınır bence.

Teşekkür ediyorum hocam cevaplarınız için, deneyip görelim öyleyse
Soğutması iyi olan bir kasa aslında neden 100 derece çıkmış ki işlemci.
Yabancı kullanıcıların yorumlarına göre değilmiş hocam hatta bu konu inceleme videolarında da değinilmiş sonradan bios ile düzeltmişler. İlk çıktığında yük altında 100 dereceyi görebilen bir pc'ymiş.

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum hocam cevaplarınız için, deneyip görelim öyleyse

Yabancı kullanıcıların yorumlarına göre değilmiş hocam hatta bu konu inceleme videolarında da değinilmiş sonradan BIOS ile düzeltmişler. İlk çıktığında yük altında 100 dereceyi görebilen bir PC'ymiş.

Anladım. :)

MUX Switch de var iyi bir model alınır.
Mux switch özelliği de bahsettiğim bios güncellemesi ile gelmiş hocam fakat onun 144hzlik modellere geldiğini söyleyenler var, reddit kullanıcıları bu modelde mux switch yok diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı