10 bin TL 2K monitör önerisi

Marquez11

Femtopat
Daha fazla  
2k monitör almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.aklımdaki 3 monitör sıraladım
Bütçe 10k 1-2K fark edebilir.
Çoğunluk FPS rekabet tarzı arada hikaye tarzı oynuyorum.
Ya da 1080p 240Hz mi almalıyım?

@Saint Lucia

Son düzenleme:
FPS ve rekabet odaklı oyunlar için hız ve tepki süresi hayati önem taşır. Bu bağlamda, 1080p 240Hz bir monitör, rekabetçi oyunlarda rakiplerinden bir adım önde olmanı sağlayacak ultra düzgün bir deneyim sunar. Öte yandan, 2K (QHD) monitörler daha yüksek çözünürlük ve detay sunarak, hikaye odaklı oyunlarda ve genel kullanımda görsel bir şölen vaat eder. Belirttiğin bütçe ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulduğunda, DELL G2724D 27 inç modeli, 165Hz yenileme hızı ve 1ms tepki süresi ile hem rekabetçi hem de hikaye odaklı oyunlar için mükemmel bir denge sunar. Bu özellikler, oyun deneyimini üst düzeye taşırken, QHD çözünürlük de görsel kaliteden ödün vermemeni sağlar. Eğer önceliğin maksimum akıcılık ve rekabetçi avantaj ise, DELL 24,5" G2524H modeli 240Hz yenileme hızı ile sana hizmet eder. Ancak genel olarak en iyi deneyimi arıyorsan, QHD çözünürlüğün sunduğu detay ve zenginlik önemli bir artı. Son kararını verirken, oyun tarzını ve neyin senin için daha önemli olduğunu düşün.

FPS ve rekabet odaklı oyunlar için hız ve tepki süresi hayati önem taşır. Bu bağlamda, 1080p 240Hz bir monitör, rekabetçi oyunlarda rakiplerinden bir adım önde olmanı sağlayacak ultra düzgün bir deneyim sunar. Öte yandan, 2K (QHD) monitörler daha yüksek çözünürlük ve detay sunarak, hikaye odaklı oyunlarda ve genel kullanımda görsel bir şölen vaat eder. Belirttiğin bütçe ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulduğunda, DELL G2724D 27 inç modeli, 165Hz yenileme hızı ve 1ms tepki süresi ile hem rekabetçi hem de hikaye odaklı oyunlar için mükemmel bir denge sunar. Bu özellikler, oyun deneyimini üst düzeye taşırken, QHD çözünürlük de görsel kaliteden ödün vermemeni sağlar. Eğer önceliğin maksimum akıcılık ve rekabetçi avantaj ise, DELL 24,5" G2524H modeli 240Hz yenileme hızı ile sana hizmet eder. Ancak genel olarak en iyi deneyimi arıyorsan, QHD çözünürlüğün sunduğu detay ve zenginlik önemli bir artı. Son kararını verirken, oyun tarzını ve neyin senin için daha önemli olduğunu düşün.

Viewsonic VX2780J-2K için ne diyorsun peki​

2K monitör almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

FPS ağırlıklı oyun oynuyorsan 240Hz alman çok daha iyi olur.

Viewsonic VX2780J-2K için ne diyorsun peki​

Viewsonic VX2780J-2K modeli, 2K çözünürlüğe sahip (2560x1440) bir monitör olup, detaylı ve keskin görüntüler sunar. Bu çözünürlük, özellikle grafik tasarım, fotoğraf düzenleme ve hikaye odaklı oyunlar gibi detayın önemli olduğu kullanımlar için idealdir. 27 inç boyutu, geniş bir çalışma alanı sağlayarak kullanıcıya rahat bir görüntüleme deneyimi sunar.

Viewsonic markası, monitörler konusunda güvenilir ve kaliteli ürünler sunan bir marka olarak bilinir. VX2780J-2K modelinin IPS paneli, geniş görüş açıları ve canlı renkler sunar, bu da onu çoklu açıdan izlemeye uygun hale getirir. Ek olarak, bu modelin düşük gecikme süresi ve yüksek yenileme hızı (genellikle 60Hz veya daha fazla olabilir, modelin özelliklerine bağlı olarak değişir) da oyun oynamak için yeterli performans sunabilir, ancak FPS ve rekabetçi oyunlar için özel olarak tasarlanmış bir oyuncu monitörü kadar yüksek olmayabilir.

Eğer monitörü çoğunlukla profesyonel çalışmalar, içerik tüketimi ve hikaye odaklı oyunlar için düşünüyorsan, VX2780J-2K iyi bir seçim olabilir. Ancak, daha yüksek yenileme hızlarına ve daha düşük tepki sürelerine sahip bir model arıyorsan, özellikle rekabetçi oyunlar için, farklı bir model düşünmek isteyebilirsin. Monitör almadan önce ihtiyaçlarını ve kullanım alanlarını dikkatlice değerlendirmek önemlidir.

ViewSonic VX2780J-2K modeli, 2K çözünürlüğe sahip (2560x1440) bir monitör olup, detaylı ve keskin görüntüler sunar. Bu çözünürlük, özellikle grafik tasarım, fotoğraf düzenleme ve hikaye odaklı oyunlar gibi detayın önemli olduğu kullanımlar için idealdir. 27 inç boyutu, geniş bir çalışma alanı sağlayarak kullanıcıya rahat bir görüntüleme deneyimi sunar.

ViewSonic markası, monitörler konusunda güvenilir ve kaliteli ürünler sunan bir marka olarak bilinir. VX2780J-2K modelinin IPS paneli, geniş görüş açıları ve canlı renkler sunar, bu da onu çoklu açıdan izlemeye uygun hale getirir. Ek olarak, bu modelin düşük gecikme süresi ve yüksek yenileme hızı (genellikle 60Hz veya daha fazla olabilir, modelin özelliklerine bağlı olarak değişir) da oyun oynamak için yeterli performans sunabilir, ancak FPS ve rekabetçi oyunlar için özel olarak tasarlanmış bir oyuncu monitörü kadar yüksek olmayabilir.

Eğer monitörü çoğunlukla profesyonel çalışmalar, içerik tüketimi ve hikaye odaklı oyunlar için düşünüyorsan, VX2780J-2K iyi bir seçim olabilir. Ancak, daha yüksek yenileme hızlarına ve daha düşük tepki sürelerine sahip bir model arıyorsan, özellikle rekabetçi oyunlar için, farklı bir model düşünmek isteyebilirsin. Monitör almadan önce ihtiyaçlarını ve kullanım alanlarını dikkatlice değerlendirmek önemlidir.

Yukarıda verdiğim linkte Dell ve ViewSonic fiyatlar yakın
10 bit 1 milyar renk farkı sanırım sadece

FPS ağırlıklı oyun oynuyorsan 240Hz alman çok daha iyi olur.
240 hz için Dell G2524H aklımda vardı ama

Yukarıda verdiğim linkte Dell ve ViewSonic fiyatlar yakın
10 bit 1 milyar renk farkı sanırım sadece

240 hz için Dell G2524H aklımda vardı ama
Benim attığım daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2K monitör almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

@Saint Lucia

Dostum kimseye kulak asma, linkini koyduğun Dell 2K monitör bu bütçede alabileceğin en iyisi. Sen e sporcuymuşsun gibi 24 inç FHD monitiörler öneriyorlar. Rekabetçi oyunlar büyük ekranda da gayet rahat ve çok daha keyifli oynanır. Sadece oyun oynamıyoruz, dizi film YouTube derken bir sürü içerik tüketiyoruz. 2K 27 inç monitör tercih et bak keyfine.

Dostum kimseye kulak asma, linkini koyduğun Dell 2K monitör bu bütçede alabileceğin en iyisi. Sen e sporcuymuşsun gibi 24 inç FHD monitiörler öneriyorlar. Rekabetçi oyunlar büyük ekranda da gayet rahat ve çok daha keyifli oynanır. Sadece oyun oynamıyoruz, dizi film YouTube derken bir sürü içerik tüketiyoruz. 2K 27 inç monitör tercih et bak keyfine.
Peki bu 10bit- 1milyar renk farkıyla Viewsonic ??

Yeni konular

Geri
Yukarı