10 bin TL maaşla İstanbul'da çalışılır mı?

Buldum hocam teşekkürler

Hocam ben zaten sosyal biri değilim haftada bir içerim ki zaten yaşayacağım şehirde tanıdığım kimse olmayacak. Günlük de 1-2 tostla durabilen biriyim çok yemem ama abur cubur yerim.

Kendimi işe vereceğim. Deniz manzarısı da var işime ilham olacak şekilde. Karı kız zaten aşırı tipsiz olduğumdan öyle ihtimaller yok. Yani sanatımı icra edip işte tek tabanca takılacağım. Zaten yalnız bir adamım.

İş Beylik Düzü'nde araba yok yemek ve yol da ayarlarız dediler. Ticket sanırım.

Dostum işyerinde Beylikdüzünde sen Kadıköy'de ev bakıyorsun? Sana unut orayı dedim. Apart orası, kimin kalacağı kimin edeceği belli olmaz.

Sen Beylikdüzü - Kadıköy arasını araştır. O yol çekilmez 2 -3 saat yolda mı geçireceksin gündelik. Büyük ihtimalle metronüs ile giderim diye düşündün metrobüs nasıl tıklım tıklım olacak giderken ve gelirken.

İşyerinin Beylikdüzünde olması iyi. Beylikdüzü tarafında çok daha uyguna kiralaık ev bulursun. Sen şimdi beylikdüzünde kiralık ev bak. O tek odalı evde yapamazsın. İnterneri sıcak suyu sorun.
Beylikdüzünden bak kiralık evlere. İşi kabul et.

Hocam ben zaten sosyal biri değilim haftada bir içerim ki zaten yaşayacağım şehirde tanıdığım kimse olmayacak. Günlük de 1-2 tostla durabilen biriyim çok yemem ama abur cubur yerim.

Kendimi işe vereceğim. Deniz manzarası da var işime ilham olacak şekilde. Karı kız zaten aşırı tipsiz olduğumdan öyle ihtimaller yok. Yani sanatımı icra edip işte tek tabanca takılacağım. Zaten yalnız bir adamım.

O zaman masraflar aşırı düşer. Kira dahil en fazla 3.000₺

Sizin gelişiminiz için iyi bir basamak olacaksa bu adımı atmanızı tavsiye ederim. En azından 1-2 sene bazı zorluklara göğüs gerebilirsiniz diye düşünüyorum. İstanbul ucuz bir şehir değil, özellikle merkeze yakın yerlerde kalacaksanız.

İstanbul cidden pahalı bir şehir fakat tek kişi için 10K paranın yeterli olacağını düşünüyorum. Her ay artmaz belki ama çoğu ay paranız artabilir. Tabii bu sizin yaptığınız hobilere, ekstra harcamalara da bağlı.

Fazla zorlanacağınızı sanmıyorum. Kariyerinizde başarılar dilerim. :)

Reis Beylikdüzü en ucuz yerlerden. Oradan ev tutarsan zorlanmazsın. Şimdi baktım da fiyatlar bayağı artmış. Minimum 3K'ye bulursunuz.
Esenyurt'ta dairelerimiz var. Yaklaşık 100m2 civarında. Kiracılarımız şuan ortalama 1300-1800 arası ödüyor. Fazladan bilgi olsun diye yazdım. Kadıköy'ü felen hiç düşünemiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı