10 Bin TL Masaüstü Bilgisayar Önerisi

Bütçe
10.000

Metin Elçim

Kilopat
Daha fazla  
10 Bin TL bilgisayar toplanacak. Fakat bu fiyat çerçevesine monitör, klavye ve Windows lisansıda dahil olması gerekiyor. Kendim bir tane topladım ama burada benden çok daha tecrübeli insanlar olduğu için size danışmak istedim.
Ekran Görüntüsü (4).png

Anakartı msi mpg x570 gaming edge wifi
Ssd Samsung evo 970 500gb 3500/3300 mhz
İşlemci ryzen 5 3600 (x modeliyle çok çok az fark olduğu için önermem) durum varsa 3700x
Ram corsair 3200mhz cl16 8x2 = 16gb dual

Değiştirmeni öneririm oyun için on numara sistem 👍

Windows lisansını 20-30 TL'ye almak varken neden OEM alıyorsunuz? MAK key gelir diye mi korkuyorsunuz?
Bana kalsa key almayı tercih ederim. Arkadaşıma alacağız ve kendisi Windows kurmayı, format atmayı vs. bilmiyor. Ve uzun vade kullanımda kolaylık istiyor. Ondan dolayı alıyoruz.
Anakartı msi mpg x570 gaming edge wifi
Ssd Samsung evo 970 500gb 3500/3300 mhz
İşlemci ryzen 5 3600 (x modeliyle çok çok az fark olduğu için önermem) durum varsa 3700x
Ram corsair 3200mhz cl16 8x2 = 16gb dual

Değiştirmeni öneririm oyun için on numara sistem 👍
Ekran Görüntüsü (5).png

Son düzenleme:
Bana kalsa key almayı tercih ederim. Arkadaşıma alacağız ve kendisi Windows kurmayı, format atmayı vs. bilmiyor. Ve uzun vade kullanımda kolaylık istiyor. Ondan dolayı alıyoruz.

Eki Görüntüle 481987
Key al windows kurarsınız kendiniz 10 dk da bitiyor zaten.
Pardon MAK key nedir acaba ilk defa sizden duydum? Bende şuan home single language sürümü var w10. Pro için 10 20tl lik key alacağım da öneriniz var mı sağlam bi yer?
Bizim arkadaş buradan aldı.

Normal Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz. Windows'u etkinleştir yazısı Eset Nod32 adlı antivirüs programını yükleyince anlamadığım bir şekilde gidiyor.

10 bin TL bütçe için X570 bence gereksiz pahalı olur, X470 de SLI yapmayacaksanız gereksiz, X470 anakartı olan biri olarak söylüyorum bunu. Biraz kaliteli bir B450 alsanız yeterli.

Sırf nasıl kuracağını bilmiyor diye Windows lisansı alırsa işiniz daha kolay olacak diye bir şey yok. Aldığınız yerde montaj + Windows deneme sürümü kurulumu yaptırırsanız zaten ister orijinal Windows lisansı almışsınız, ister OEM lisans almışsınız tek yapacağınız iş KEY'i girmek olacak. Yok eğer parçaları kendiniz montajlayıp kurulum yapacaksanız orijinal Windows lisansı da alsanız o SSD takılıp formatlanacak, kurulum yapılacak kaçarı yok. Yani iki seçenek arasında kolaylık açısından bir fark yok. Elbette lisans satın almak daha garantili bir işlem ama anakart, ram, kasa gibi hayati parçalardan bir tanesini sadece o lisansa vereceğiniz parayla alabileceğinizi bilin.

Eki Görüntüle 481987
Aynen hocam bu şekilde fakat 1-2 önerim daha var sadece oyun amaçlı ise ekran kartını 1660ti ile değiştirin bir de ssd 250 den 500 yapın ama 3500/3300 olsun yazma hızı 2300 olanı seçmişsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı