10 bin TL sistem önerisi

Eren BlackSnake

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, 10 ve 11 bin TL bandında oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum, aslında ben sizden parçaların bilgilerini vs açıklamanızı istemeyeceğim. Yeterli bilgim var fakat asıl sorum 10 bin-11bin TL arasında bir sistemi çözünürlük olarak nasıl toplayacağım. CS:GO, LoL, PUBG, APEX gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ama aynı zamanda hikayeli oyunlar da oynuyorum. Ve bu bilgisayarın beni en az 6 yıl götürmesini bekliyorum. Yani 1080p 144 Hz ile RTX 2060 ile 10bin TL civarı bir sistem mi toplayayım (monitör dahil). Yoksa 2K RTX2070'li sistem mi? Yoksa 4K RTX2080'li sistem mi? Şimdi diyeceksiniz ki 10 bin TL paran varsa neden RTX 2060 ve 2080'li sistem arasında kalıyorsun. Fakat burada 1080P'de 2060'ı iyi götürmesi için pahalı olan Intel 9600K CPU'yu kullanmak mantıklı fakat 4K'da pahalı olan Intel CPU'lar yerine AMD CPY'lar daha mantıklı çünkü FPS düşüşü bu fiyat farkına göre çok çok çok az. Bu durumda hepsi eşit oluyor maddi bakımdan. Ama gelecek için yeni oyunlara RTX2080 4K'da yetişebilecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistemden monitörü çıkartıp bu monitörü satın alarak 2K kullanabilirsiniz. Kalan bütçe ile SSD yükseltmesi yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 4k.PNG
    4k.PNG
    55,9 KB · Görüntüleme: 79
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı