10 bin TL'ye kadar GDDR5 ekran kartı önerisi

Eğer psunuz destekliyorsa 2. El olarak rx 6800, rtx3070, rx 6700xt öneririm az daha bütçe çıkıyorsa rx 6800xt veya rtx 3070ti alabilirsiniz. 0 olarak pek bir şey alamazsınız o fiyat bandında bunlara denk

GDDR5 alarak paranıza yazık etmek dışında başka bir şey yapmazsınız. Arkadaşların dediği gibi üst bellek tiplerini alabilirsiniz.

GDDR5 alarak paranıza yazık etmek dışında başka bir şey yapmazsınız. Arkadaşların dediği gibi üst bellek tiplerini alabilirsiniz.

Reis para olsaydı GDDR6 anakart almıştık şimdiye kadar.

10bin TL civarına GDDR6 veya GDDR6X alabiliyorken neden GDDR5 diye belirttiniz?

Anakart GDDR6 desteklemiyor.

PSU ve işlemci nedir?

PSU'yu bilmiyorum ama işlemcim Intel i5-12400F 2.50 GHz.

Eğer PS'unuz destekliyorsa 2. el olarak RX 6800, RTX3070, RX 6700XT öneririm az daha bütçe çıkıyorsa RX 6800XT veya RTX 3070 Ti alabilirsiniz. 0 olarak pek bir şey alamazsınız o fiyat bandında bunlara denk.

Reis GDDR5 diyorum 10000 lira diyorum sen GDDR6 diyorsun sen yüksek fiyat diyorsun.

10bin TL civarına GDDR6 veya GDDR6X alabiliyorken neden GDDR5 diye belirttiniz?

Anakartım GDDR6'yı desteklemiyor.

GDDR5 derken minimum mu demek istediniz o fiyatlarda GDDR6 da var.

Anakartım sadece GDDR5 destekliyor.

Son düzenleme:

Reis GDDR5 diyorum 10000 lira diyorum sen GDDR6 diyorsun sen yüksek fiyat diyorsun.

Anakartım sadece GDDR5 destekliyor.

Anakart ile GPU'nun DDR sürümünün alakası yok.
Anakartlar zaten DDR6 teknolojisine geçmedi, yani GDDR6X olan bir GPU DDR4 anakarttada çalışır hatta çoğu DDR3'te bile çalışır band genişliği düşük olur sadece DDR3 anakartta.

Anakartım sadece GDDR5 destekliyor
Hocam anakartınız ile alakası yok i5 12400f kullanıyorum diyorsunuz. O işlemciyi kullanıyorsanız gddr6 ekran kartı kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Pcie slotunuz 4.0x16 destekliyorsa ki muhtemelen destekliyordur kartı tam performans kullanabilirsiniz. Kartın bellek teknolojisi ile anakartın hiçbir alakası yok

Yeni konular

Geri
Yukarı