10 Bin TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
10000
Adam taşınabilir hafif bir şey diyor Acer Nitro 5 atanlar olmuş. Gülmekten yarıldım. Hocam eğer taşınabilir vs. şeyler istiyorsanız Lenovo fazlasıyla yeterli. Yoga 7 gerçekten güzelmiş.

Grafik kartları sadece oyunlarda kullanılmıyor. Çeşitli programlar kullandığını belirtmiş aklıma ilk gelen çizim programları. Solid works gibi programları hafif ve compact laptoplarda düzgün çalıştırmak mümkün değil. Bundan dolayı bu tarz bir şey alması gerekiyor arasında 1 bilemedin 2 kilo fark olacak taş taşımıyoruz.
Zaten Macbook Air M1'in grafik kartı berbat değil ki? RX 560 civarı bir gücü var diye biliyorum.

Yani sırf 1.5kg hafif olacak diye 13 inch ekrana bakıp. Eğer kullanıyorsanız çizim programları vs kullanamayacağınız bir laptop almak istiyorsanız seçim sizin.

Adam taşınabilir hafif bir şey diyor Acer Nitro 5 atanlar olmuş. Gülmekten yarıldım. Hocam eğer taşınabilir vs. şeyler istiyorsanız Lenovo fazlasıyla yeterli. Yoga 7 gerçekten güzelmiş.
bence de güzel duruyor ama aklıma takılan iki şey var. Birincisi harici grafik kartı olmadığı için zayıf kalacakmış gibi geliyor. İkincisi de sanki bir tık pahalı duruyor özelliklerine göre.
Yani sırf 1.5kg hafif olacak diye 13 inch ekrana bakıp. Eğer kullanıyorsanız çizim programları vs kullanamayacağınız bir laptop almak istiyorsanız seçim sizin.
çizim programları için önerileriniz var mı?
Evet bu attığınız güzel duruyor. Hem en azından 1650 var. ona rağmen 1.7kg Acaba bu tarz laptoplarda ısınma ve fan sesi problemleri çok oluyor mu?

Geri
Yukarı