10 bin TL'ye kadar parfüm önerisi

Bence fiyatı değil kokusu önemli...

Doğru ama kokusu ne kadar üzerinde kalır ve ne kadar etrafına yayılır bunu da göz ardı etmek lazım ben demiyorum çok pahalı olsun zaten bu parfümlerin yurt dışında bu kadar pahalı olduğunu zannetmiyorum dayım herseferinde geldiğinde 60 dolara gucci parfüm getiriyor fazla pahalı değil

Doğru ama kokusu ne kadar üzerinde kalır ve ne kadar etrafına yayılır bunu da göz ardı etmek lazım ben demiyorum çok pahalı olsun zaten bu parfümlerin yurt dışında bu kadar pahalı olduğunu zannetmiyorum dayım herseferinde geldiğinde 60 dolara gucci parfüm getiriyor fazla pahalı değil.

Fiyatlar çoğu parfümde sabit hocam sizin dayınızın getirdiği büyük ihtimal kaçaktır.

Yurt dışından alıyor zaten guccinin kendi mağazasından benim parfüm bitsin bende isteyeceğim kokuları hoş
Örneğin şu parfüme bakmıştım her yerde fiyatı aynı hatta TR'de daha ucuz.

Benim baktığım bütün parfümlerde fiyatlar yurt dışı ile aynı hocam.

Parfüm çok subjektif bir konu ama size kalitesinden emin olduğum bir kaç farklı alternatif önereceğim. Deneyip tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Tom Ford - Grey Vetiver
Chanel - Bleu de Chanel
Thierry Mugler Cologne (yeşil)
Terre d'Hermes Eau Fraiche
Creed Aventus / Original Vetiver / Green Irish Tweed
Giorgio Armani Acqua di Gio Profumo veya Profundo
Bvlgari Aqva Marine (f/p)

Son olarak benim favorim tüm bütçeli parfümleri rezil edecek güzellikteki Nautica Voyage

2011'de ABD'de markette gezerken standda indirimde görüp öylesine aldığım parfüm en favori yaz parfümüm oldu. Fakat Türkiye'de bulma konusunda uzun süredir problem var :( Bir yerlerde denk gelirseniz 5 10 tane alın 😊

Parfüm çok subjektif bir konu ama size kalitesinden emin olduğum bir kaç farklı alternatif önereceğim. Deneyip tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Tom Ford - Grey Vetiver
Chanel - Bleu de Chanel
Thierry Mugler Cologne (yeşil)
Terre d'Hermes Eau Fraiche
Creed Aventus / Original Vetiver / Green Irish Tweed
Giorgio Armani Acqua di Gio Profumo veya Profundo
Bvlgari Aqva Marine (f/p)

Son olarak benim favorim tüm bütçeli parfümleri rezil edecek güzellikteki Nautica Voyage

2011'de ABD'de markette gezerken standda indirimde görüp öylesine aldığım parfüm en favori yaz parfümüm oldu. Fakat Türkiye'de bulma konusunda uzun süredir problem var :( Bir yerlerde denk gelirseniz 5 10 tane alın 😊
Çok odunsu koku istemiyorum biraz daha ferahlatacak meyve kokuları arıyorum.
Önerilerinizin çoğunu düşünüyorum Sephora veya Beymen'e gidip deneyeceğim.

Creed Aventus en fazla 4-5 bin TL olması gereken bir parfüm, fiyatını pek hakeden bir parfüm değil. Kokusu hoş ama kalıcılığı ve yayılımı iyi değil.

Paco Rabanne Invictus'a bakabilirsiniz.

Parfümün kokusu hoşunuza gittiğinde direkt satın almanızı önermem bu arada. Parfümün 3-4 saat sonra ki kokusunu beğenmeyebilirsiniz belki, orta ve alt notalar var daha çünkü. Parfümü bileğinize sıktıktan sonra parfümle bir gününüzü geçirmenizi tavsiye ederim.

Örneğin şu parfüme bakmıştım her yerde fiyatı aynı hatta TR'de daha ucuz.

Benim baktığım bütün parfümlerde fiyatlar yurt dışı ile aynı hocam.

photo_2022-10-10_09-53-40.jpg

Bu da güzelmiş diye duydum

Geri
Yukarı