10 bin TL'ye Samsung telefon tavsiyesi

@Violet S S20FE 12MP, A34 48MP olarak gözüküyor. S20FE daha mı iyi?
Kamerayı megapiksel üzerinden değerlendirmeyin. Açın karşılaştırmaları bakın. S20FE daha iyidir. A34 daha 4K60FPS bile çekemiyor :D Kaç yıllık S9 bile 4K60FPS çekiyor.

Doğru ancak tanıdığım bunu götürdüğü yere kadar kullanır muhtemelen. Güncelleme almayacak olmasını da göz önünde bulundurursak ne kadar kullanabilir tahmini?
4 yıl rahat kullanırsın. Babam Galaxy Note 9 kullanıyor ve bilerek Android 9'da kullanıyor. Telefon yavaşlamasın diye güncellemiyor ve ilk aldığı gibi halen çok akıcı ve hızlı. Yani güncelleme demek hafif telefona makyaj demek. Pek bir artısı yok. Android 9'dan bu yana pek bir fark olmadı. Android 9'a kadar yine her sürümde büyük farklar oluyordu ama artık fark yok. Misal android 12 ile 13 arasında fark yok. Ben farketmedim şahsen.

Sıfır alır büyük ihtimalle. Ancak ikinci elde ne önerirsiniz?
Bütçeni zorla S21FE.

4 yıl rahat kullanırsın. Babam Galaxy Note 9 kullanıyor ve bilerek Android 9'da kullanıyor. Telefon yavaşlamasın diye güncellemiyor ve ilk aldığı gibi halen çok akıcı ve hızlı. Yani güncelleme demek hafif telefona makyaj demek. Pek bir artısı yok. Android 9'dan bu yana pek bir fark olmadı. Android 9'a kadar yine her sürümde büyük farklar oluyordu ama artık fark yok. Misal android 12 ile 13 arasında fark yok. Ben farketmedim şahsen.

Bütçeni zorla S21FE.
O zaman ben ona S20FE Snapdragon 128GB'ı önereyim. Aynı fiyata A34 de alabileceğini ama S20FE'nin Samsung'un S serisi bir telefonu olduğunu da açıklarım. Gerek işlemcisi olsun, kamerası olsun daha iyi olduğundan bahsederim.

Bütçesini artırırsa S21FE'ye çıkabileceğini iletirim.

O zaman ben ona S20FE Snapdragon 128GB'ı önereyim. Aynı fiyata A34 de alabileceğini ama S20FE'nin Samsung'un S serisi bir telefonu olduğunu da açıklarım. Gerek işlemcisi olsun, kamerası olsun daha iyi olduğundan bahsederim.

Bütçesini artırırsa S21FE'ye çıkabileceğini iletirim.
Tabii ki. Aynen böyle iletin.

Yeni konular

Geri
Yukarı