10 bin TL'ye uzun yol için bisiklet önerisi

Şehir bisikletinden çok dağ bisikleti öneriyorum ben hem daha rahat hem de engelleri daha hızlı aşabiliyor illa yol bisikleti alacağım diyorsanız hafif bir bisiklet alınmalı bana kalırsa sıfır bisiklet almak mantıklı değil 2. el bakabilirsiniz.

Gravel tarzı modeller belki bir nebze isteğinizi karşılayabilir.

Graveller Türkiye'de nadir ve cep yakıyor ve markaları da öyle ahım şahım değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şehir bisikletinden çok dağ bisikleti öneriyorum ben hem daha rahat hem de engelleri daha hızlı aşabiliyor illa yol bisikleti alacağım diyorsanız hafif bir bisiklet alınmalı bana kalırsa sıfır bisiklet almak mantıklı değil 2. el bakabilirsiniz.

Graveller Türkiye'de nadir ve cep yakıyor ve markaları da öyle ahım şahım değil.

Bayilerde biraz bilgi edindim. Muhtemelen dağ bisikleti alacağım. 2. el olayı da bilmiyorum sıkıntı çıkarır mı, taksit seçeneği vs. de yok. Sanırım sıfır alırım. Şu an için Carraro Force ve Kron markalarının dağ bisikletleri iyi gibi. Önerileri de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayilerde biraz bilgi edindim. Muhtemelen dağ bisikleti alacağım. 2. el olayı da bilmiyorum sıkıntı çıkarır mı, taksit seçeneği vs. de yok. Sanırım sıfır alırım. Şu an için Carraro Force ve Kron markalarının dağ bisikletleri iyi gibi. Önerileri de bekliyorum.

Sıfır alacaksanız bütçeniz yüksek değilse gözünüz sadece Btwin'i görsün. Arkadaşlarımda Btwin rockrider 540 serisi var bisikelt ile atlamayı zıplamayı sevenler sürekli bu bisikleti alıyor çünkü ucuz ve sağlam bende öneririm zaten bisiklet dünyasdında çok popüler bir bisiklet kendisi. Genel olarak Btwin rockrider serisine göz gezdirin.

Sıfır alacaksanız bütçeniz yüksek değilse gözünüz sadece Btwin'i görsün. Arkadaşlarımda Btwin rockrider 540 serisi var bisikelt ile atlamayı zıplamayı sevenler sürekli bu bisikleti alıyor çünkü ucuz ve sağlam bende öneririm zaten bisiklet dünyasdında çok popüler bir bisiklet kendisi. Genel olarak Btwin rockrider serisine göz gezdirin.

Atlama zıplamadan çok yol alma, rahat sürüş ve sağlamlık gibi özellikleri istiyorum. Dağ bisikleti seçmemin sebebi de bu yüzden aslında.

Atlama zıplamadan çok yol alma, rahat sürüş ve sağlamlık gibi özellikleri istiyorum. Dağ bisikleti seçmemin sebebi de bu yüzden aslında.

Rahatlık olarak Full süspansiyonlar çok iyi iş çıkarıyor kendimde ebike olarak bir enduroya sahibim. Rockrider 530s öneririm çevremde bu bisikletide kullanan var.

Yani uzun yolda işimi görür değil mi? Bütçemi de aşıyor biraz açıkçası.

Görür ancak orta süspansiyonu siz depara çıktığınızda sizin gücünüzü emeyecek öyle bir dez avantajı var Full süspansiyon bisikletlerin. Yani siz pedala sert bir şekilde bastığınızda bisiklet esniyecek 5 pedal mesafe gidecekken 3-4 pedal mesafe gidecek bu en pahalı Full süspansiyonlarda bile oluyor benim endurom 90-100k civarı o bile bu şekilde.

Şehir bisikleti olarak buna bakabilirsin.

Dağ olarak da buna.

@steelumut, @JakerT4, @KojiroHyuga04, @BulgarUmut ve @Lee Yubin daha fazla öneri yapabilir.

Hocam bu Kron ve Carraro arasında bir kıyaslama yapacak olursanız hangisini önerirsiniz? Bayır çıkmak için 27 vites mi almalıyım yoksa 24 yeter mi? Vites sayısı önemli mi? Hangisinin malzemesi daha sağlam?

Bayır çıkmak için 27 vites mi almalıyım yoksa 24 yeter mi? Vites sayısı önemli mi? Hangisinin malzemesi daha sağlam?

Hocam vites sayısından çok ruble dişli sayısına baktın yani biz yarıl bisikletlerinde 30t dişli ruble kullanrken dağ bisikletlerinde 56-52t dişli ruble kullanıyoruz yani bayır performansı için ruble dişli sayısının fazla olması lazım yanı sıra aktarıcı koluda önemli artık şu çevirmeli vites kolundan almayın kelebek sistemden alın daha rahat daha performanslı.

Yeni konular

Geri
Yukarı