10 bit olan monitör 8 bit gözüküyor

LAQIMLEA

Kilopat
Yer
Youtube
Daha fazla  
Meslek
Youtube
Herkese merhaba,

Benim bilgisayarımda Intel HD Graphics 530 mevcut ve şu an HDMI 1.4 kablo ile bağlı monitör benim sorum şu 10 bit alabilmem için ekran kartımın olmasımı gerekiyor yoksa DisplayPort kablo ile çözebilir miyim?

Aşağı Intel ayarları ve monitörün özelliklerini resim olarak bırakıyorum bilen biri lütfen yardım etsin.

Dosya Ekleri

• lenovo bilgiler.jpg
    lenovo bilgiler.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 178
  • intel hd 530.jpg
    intel hd 530.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 176
Monitörünüz gerçek 10bit mi yoksa 8bit+FRC mi? HD 530 destekliyor gibi; ama BenQ'nun sayfasında da şu ibare var:

Nvidia Quadro veya AMD FireGL/Radeon Pro serisi gibi 10 biti destekleyen bir grafik kartı takın.

DP ile bağlamayı deneyin, olmazsa ve 10bit şart ise mecburen kart alacaksınız.

8 bit normal şartlarda 16m renk veren monitörler için belirtilen sayı değil mi?
Tam olarak anlam veremedim.
Evet, öyle. 10bit 1..07 milyar renk verir.

Epey'de 10(8bit+frc) yazıyor kablo ile deneme yapmadan buradan sormak istedim bilen önceden deneyen var mı? Öğrenmek için.

Ben size direkt olarak şöyle söyleyeyim yukarıda bıraktığım görsel monitörün resmi sitesinden alınmış bilgi 1 milyar renk olan bu renk sayısını verebilmesi için 10 bit olması gerekmiyor mu? Bu kısmı anlayamadım.

Monitörüm modeli ne? FRC varsa 1 milyar demeleri normal, eskiden DVD filmi upscale yaparak riplerdik. Görüntü 720*304 piksel, bizim rip 848*480, görüntü var; ama biraz oynanmış. Onun gibi düşünün.

Monitörüm modeli ne? Frc varsa 1 milyar demeleri normal, eskiden DVD filmi upscale yaparak riplerdik. Görüntü 720*304 piksel, bizim rip 848*480, görüntü var; ama biraz oynanmış. Onun gibi düşünün.

120 Hertz yaptım ayarı. 10 bit açıldı.
Monitör MSI MAG27vqr.
165 Hertz'te 8 bite düşüyor. 120 Hertz'e aldım 10 bit şu an. Farkı nasıl görebilirim? Oyunlarda fark eder mi renkler.

10 bit 120 Hertz mi?
8 bit 165 Hertz mi kullanmalıyım oyunlarda. 120 Hertz gayet iyi bir rakam bence zaten oyunlarda 120 FPS'i zor geçiyor.

120 Hertz yaptım ayarı. 10 bit açıldı.
Monitör MSI MAG27vqr.
165 Hertz'te 8 bite düşüyor. 120 Hertz'e aldım 10 bit şu an. Farkı nasıl görebilirim? Oyunlarda fark eder mi renkler.

10 bit 120 Hertz mi?
8 bit 165 Hertz mi kullanmalıyım oyunlarda. 120 Hertz gayet iyi bir rakam bence zaten oyunlarda 120 FPS'i zor geçiyor.

Siz hangi kablo ile bağladınız ekran kartı monitör arası çünkü hem 10 bit hem 165 Hz aynı anda alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı