10 derece için kasa değiştirilmeli mi?

Selamlar, başlıkta belirtmiş üzere olduğum gibi sorum bu yönde. Benim işlemcim R5 2600X ve bu işlemci çok ısınıyor, normal oyunlarda bile 76'nın altına inmiyor bazı oyunlarda ise( fernbus, Rocket League, CS:GO) 80'nin altını inmiyor. Yakın dönemde fark ettiğim bir şey vardı oda kasanın kapağını açınca 10 derece yaklaşık bir ısı düşüşü algıladım. Sizce bu 10 derecelik ısı düşüşü için kasamı değiştirmeli miyim? Eğer cevabınız evet ise o güzel vaktinizden biraz çalarak bana kasa önerir misiniz? Bütçe maksimum 400 TL (maalesef) teşekkür ederim. İyi forumlar.
İşlemci için iyi bir soğutucu al, kasa içinde ayrıca fan ekleniyorsa 2 fan daha ekle hava akımı artar daha iyi soğur

Teşekkürler destekleriniz için. Sadece işlemcim ısınıyor dediğim gibi kasa kapağı açınca işlemcinin derecesi 10 derece daha serin çalışıyor kasanın modeli Everest ama tam halini maalesef hatırlamıyorum oyuncu kasası ve 2015'de alındı.

BIOS'tan fan hızlarını arttırabilirsin de yeni kasa almaya değeceğini düşünmüyorum. Kapağı açık da kullanabilirsin keza bir şey olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı