10 GB RAM sistem açılmama sorunu

Cops

Hectopat
Daha fazla  
Foxconn H55MXV LE 1156 anakartım var. Yeni 8 GB DDR3 1333 MHZ RAM aldım. 2 GB üstünde vardı. Zaten toplam 10 GB RAM var ama 3,25'ini kullanıyor.
Ama söyle bi sıkıntı da var. 8 GB RAM'ı tek takdıgımda sistem acılmıyor. Direkt yeniden baslatıyor yanına 2 GB'tı takarsam sıstem acılıyor. Ama 3,25'ini kullanıyor. Hiçbir şey anlamadım.

'' Yaptıklarım denediklerim ''

• Windows 10 x64 Kurdum
  • Windows 8 x64 Bit Kurdum
  • Win 7 x64 Bit Kurdum Yine Aynı
Msconfig'den ön yükleme olayına da baktım yine aynı. RAM bozuk acaba dedim baska RAM'de de aynı? BIOS'u guncelleyemedim. ERROR 24 hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Foxconn H55MXV LE 1156 anakartım var. Yeni 8 GB DDR3 1333 MHZ RAM aldım. 2 GB üstünde vardı. Zaten toplam 10 GB RAM var ama 3,25'ini kullanıyor.
Ama söyle bi sıkıntı da var. 8 GB RAM'ı tek takdıgımda sistem acılmıyor. Direkt yeniden baslatıyor yanına 2 GB'tı takarsam sıstem acılıyor. Ama 3,25'ini kullanıyor. Hiçbir şey anlamadım.

'' Yaptıklarım denediklerim ''

• Windows 10 x64 Kurdum
  • Windows 8 x64 Bit Kurdum
  • Win 7 x64 Bit Kurdum Yine Aynı
Msconfig'den ön yükleme olayına da baktım yine aynı. RAM bozuk acaba dedim baska RAM'de de aynı? BIOS'u guncelleyemedim. ERROR 24 hatası veriyor.

Hocam zaten anakartın maksimum 8GB ram destekliyor. Ayrıca aldığın ram de uyumsuz olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı