10 gündür çalışmayan PC yavaş çalışıyor

Burak Gençoğlu

Centipat
Selamünaleyküm arkadaşlar. Ortalama 10 gündür bilgisayarı kaldırmıştım, fakat bugün tekrar kabloları vs takıp çalıştırmak istedim. Çalıştırdığımda bilgisayarda donmalar gereksiz kasmalar oluyordu. Sıfırladım fakat sorun geçmedi. Driver'lar güncel fakat halen yavaşlık var gereksiz. Sizce neden kaynaklı? 1-2 güne geçme gibi bir durum olur mu?

Fanları yanlış takmış olabilir misin? Kontrol ettin mi? HDD ne durumda?

Bilgisayarı bıraktığınız ortam tozlu ise sisteminiz ısınıyor buda yavaşlamaya sebebiyet veriyor yüksek ihtimalle sıcaklık değerleriniz nedir acaba?

HDD ise gayet normal. Bende de yazın 2 hafta çalışmadığı zaman. Çalıştırdığımda afallıyor

Bende de buna benzer bir sorun olmuştu. 1 saat boyunca ağır oyunlar oynadıktan sonra PC'yi kapatıp 2 saat dinlendirdim. Sorun düzeldi. Sizde de işe yarayabilir.

Sıfırlama zaten sıkıntılı onun yerine temiz kurulum yapın.

Uzun süredür çalşmadığı için PC kendine gelememiştir. Başıma kaç kez geldi.
Ek bilgilendirme: Windows'un kurulu olduğu disk HDD ise normaldir.

Bende İstanbul dışına gittiğimde PC 1 - 2 ay kapalı kalıyordu. Geldiğimde yavaş çalışıyor sonra kendi kendine düzeliyor bende anlamış değilim.

Güncellemeler, bakım ve tarama tarzı işlemleri arka planda gerçekleştiriyordur. Windows genelde ek ayar yapmadan haftalık bakım yapmaya odaklı bir işletim sistemi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…