10 litreye yakın su içmek normal mi?

İçemez zaten. Dayanamaz. Buna rahmen içerse olur. Git araştır.
Git araştır diyene bak. Sanki her gün 10 litre su tekliyorsun. Olay daha çok yeni başımıza geldiği için söyledim. Bizzat doktorlardan duyduğumu söylüyorum.

Yanlış bilgi. Tek seferde 5-6 litre su içince olur.
Böbrekler saatte 0.8 litre su süzebiliyor günde 8 saat uyusanız 16 saatte 10 litre zehirlenmenin eşiği demek. Böyle bir risk almak yine de saçma.

Ki bunu her gün tekrarlarsanız böyle bir olayın yaşanması gayet olası.

"Diyabetes insipidus" araştır ona göre endokrinolojiden randevu almak isteyebilirsin.

6 normal bir rakamdır, 7 ise sıkıntı çıkarabilir üstlerinde ise durum vahim.

İçtiğiniz suyu saydınızdamı böyle emin yazıyorsunuz lütfen 1.5 LT bir şişe alın gün boyunca sadece o şişeden su için doldur iç mantığı ile idda ediyorum 5 LT anca içiyorsunuzdur, 10 LT içmek ayrı bir başarı.

Konu sahibinin emin olduğunu pek zannetmiyorum. Konuda 10 litre yazıyor mesajlarda 5, 6, 7, 8 hepsini yazmış.

1.5 yıldır fitness yapmamdan kaynaklı günde 6-7l su içiyorum beni kötü etkileyen 2 etkisi var:
1- sporda çok terlediğim zamanlar oluyor özellikle yazın salonda klimalar kapalı olduğunda.
2- çok su içtiğimden her gün 6-7 kez tuvalete gitmek zorunda kalıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…