10 Mbps upload bitrate sıkıntısı

Yazık vallahi. Ben şimdilik sorunu çözdüm. 1920 1080 değil de onun bir altını seçtim. Tam hatırlamıyorum 1600e 864 mü neydi. 60 FPS. OBS'de basit ayarlarda açtım. Gelişmişe girmedim. İşlemciden açtım yayını ve medium ayara getirdim. Cillop gibi yayın oldu. Bu arada bitrate 4200 ayarladım deniye deniye. 4300 yaptığım an dalgalanma başlıyor. Yani ben 1920 1080 yayın açıcak olsam olmayacak maalesef. 10Mbit uploada neden para ödüyorum o halde ben. Yayın temiz oldu ama.
Yarın CS'de de deneyeceğim.
Bir bak istersen www.twitch.tv/BenCreepingDeath son yayına bakabilirsin.

Yayın temiz gözüküyor. Dediğim gibi cloudfare VPN açmayı deneyin. İstanbul'da pop noktası var diye biliyorum. LoL'de ping olacağını zannetmiyorum. CS:GO'da da herhangi bir ping sorunu yaşamadım. Bu şekilde daha yüksek bitrate verebilirsiniz.

Yayın temiz gözüküyor. Dediğim gibi cloudfare VPN açmayı deneyin. İstanbul'da pop noktası var diye biliyorum. LoL'de ping olacağını zannetmiyorum. CS:GO'da da herhangi bir ping sorunu yaşamadım. Bu şekilde daha yüksek bitrate verebilirsiniz.
Dediğiniz olayı bilmiyorum ama deniyeceğim. Bu arada pingim hiç yok zaten iki oyunda da. 100mbit fiberle ping sorunu olmuyor. Amacım dediğin gibi biraz daha bitrate verebilmek. Bu gece de vpn olayına bakarım. Teşekkür ederim.

Rica ederim. Yayına girmeden önce 1.1.1.1 — The free app that makes your Internet faster. Cloudfare'ın resmi sitesinden Windows sürümünü indirip VPN'i açman yeterli başka bir işlem yok :)
Selamlar , programı indirdim. VPN özelliğini açınca pingler yerlerde bitrate 1500 2500leri gösteriyor nedense. Speedtest'ten bakınca da pingim normalde 4-8 arası VPN açık iken 90 gösteriyor.Warp(VPN) özelliğini kapatıp sadece DNS özelliği ile girince pinglerde ve değerlerimde bir değişme yok aynı ancak obs'te test yayınında 5.500 bitrate verebildim.Şimdi 1920x1080 60FPS test yayını deniyeceğim bakalım nolucak

Selamlar, programı indirdim. VPN özelliğini açınca pingler yerlerde bitrate 1500 2500LERI gösteriyor nedense. Speedtest'ten bakınca da pingim normalde 4-8 arası VPN açık iken 90 gösteriyor. Warp(VPN) özelliğini kapatıp sadece DNS özelliği ile girince pinglerde ve değerlerimde bir değişme yok aynı ancak OBS'te test yayınında 5.500 bitrate verebildim. Şimdi 1920x1080 60FPS test yayını deneyeceğim bakalım nolucak.

2-3 gün önce VPN'le çözülüyordu. Superonline ona da el attı anlaşılan. Zaten çoğu VPN engelli warp çalışıyordu düzgün o da gitmiş olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de videodaki programı indirip Avrupa serverlarının hepsini VPN'le test edin en yüksek bitrate verebildiğiniz serverı seçin OBS ayarlarından. Ayrıca Reach a Wider Audience with Multistreaming | Restream şu siteden üyelik oluşturup Twitch hesabınızı bağlayın yayın anahtarı verecek size direk Twitch'ten değil de burada ki yayın anahtarından yayını açıp da deneyebilirsiniz. Şu an için Superonline düzeltmedikçe başka çare yok.

Geri
Yukarı