10 metre mesafede telefon kablosunu CAT7 ile değiştirmek

hayvanormal

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
r5800x3d
rtx3070ti
b550
3600mhz cl18
Meslek
güvenlik görevlisi birazda çiftçi ama hayalleri baska
Arkadaşlar bu CAT 7 kabloların iletimi hızlı diye biliyorum. Ancak 10 metre de fark eder mi? evime ankastreden gelen standart telefon hattı kablosu en fazla 10 metre olacak.
Elektrikçi çağırıp değiştirmeme değecek bir hız olur mu?
Adsl’den Vdsl’e geçtim ama kablolar adsl kullandığım zamanla aynı, ve zaten altyapım Vdsl 50mbps destekliyor ve hız testinde 50mbps veya en düşük 47mbps hızı alabiliyorum. Bu durumda eve gelen kabloyu cat7 yapmaya değer mi?

Değmez. Zaten Max hızı alıyorsunuz üstüne de çıkmayacağız için manasız. Sadece kablo eski veya kopma sorunları yaşatıyorsa değiştirin tabii.

BU aşamada kaliteli bir telefon kablosu bile iş görecektir. Ama modem ile bilgisayarınızı benim yaptığım gibi Cat6a gibi bir kablo bağlayarak bilgisayar ve modem arasındaki verimi arttırabilirsiniz.

Ben değiştirdim mesela çokek vardı ve kablolar çok eskimişti. Kutudan modeme kadar kalitelibir telefon kablosuyla değiştirdim. Sorunlarım düzeldi.

Ben odadan odama 20 metre CAT8 Ugreen lan kablosu aldım. Amazon'dan yurt dışından geldi. Tek tek duvara monteledim çivileyerek. Efsane oldu. Her şey son hızda tıkır tıkır ping desen öyle. Bence değiyor.

Geri
Yukarı