Çözüldü 10. nesil Intel sisteme mcaOS kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuvinia

Femtopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrendi
Merhaba,
Bir hafta öncesinde 10. nesil bir APU sistem topladım ve heckintosh işletim sistemi kurmak istiyorum. Technopat’tan macOS Mojave imajını indirdim (macOS Catalina Yandex’ten yüklemek için üyelik istiyordu).
BIOS’unu güncelledim, gerekli ayarları yaptım. Ancak USB üzerinden Boot etmek istediğimde “end randomseed” hatasıyla karşılaşıyorum. Birkaç yerden araştırdım sorunun “osxaptio” dosyalarından kaynaklandığını öğrendim. Ancak birkaç farklı yerden bu dosyayı indirip denemeler yapmama rağmen hatanın üstesinden gelemedim. Acaba sorunumun çözümü var mı? Yoksa sistemim uyumsuz olduğu için mi başarısız oluyorum? Eğer uyumsuz ise hangi parçalardan kaynaklı?

Sistem özelliklerim:
  • Intel i5 10400
  • Intel UHD 630
  • MSI H410M-A PRO 2933MHz
  • XPG 8 GB 3000MHz
  • SanDisk 240GB SATA SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bizim bununla ilgili başarılı bir çalışmamız var ve bende denemiştim.
Bizim bununla ilgili başarılı bir çalışmamız var ve bende denemiştim.

Çözüm
Yok hocam paylaşmış olduğunuz EFI dosyalarını denedim ancak hala aynı hatayı almaktayım.
image.jpg

Ek olarak: aşağıdaki yazıda Catalina 10.15.3 sürümü Intel işlemci odaklı imaj dosyasını indirip bunun üzerinden kurulum yapıyorum.

Üzgünüm haklısınız. Paylaştığınız imajı yüklüyorum şuan birkaç saat içerisinde sonucu paylaşacağım.

Geri
Yukarı