Rehber 10 parmak nasıl yazılır?

Evet. Bunu birçok arkadaşım bana soruyordu. "10 parmak nasıl yazıyorsun?" bende elimden geldiğince size 10 parmak yazmada yardımcı olacağım.
10 parmak nasıl yazılır
10 parmak yazmak sandığınız kadar zor değil. Öncelikle M5 Bilişim sitesinde uygun olan klavyeyi seçiyoruz. (e, Q, F klavye)

Ekran Görüntüsü (70).png

Ben "Q" klavye sahibi olduğumdan "Q klavye dersleri" seçeneğini seçiyorum. Ardından gelen ekranda ilk seçenek olan "temel sıra tuşları" nı seçiyorum.

Ekran Görüntüsü (71).png

Ardından antrenmana başlıyorum. Parmaklarını nasıl yerleştireceğini bilmeyenler için üstteki "gerçek canlı klavye" seçeneğini kullanabilirler.

Ekran Görüntüsü (72).png

Benim size önerim," her seviyeyi en az 10 kez tekrarlamanız olacaktır" orada 5 kez dediğini umursamayın. 2 gün boyunca bu "temel sıra tuşları" alıştırmasını yaptıktan sonra sırasıyla ders2-3-4-5-6.. Yı yapabilirsiniz. Tabii her seviyeyi 10 kez tekrarlayıp 2 gün çalışmayı unutmayın. Şimdi gelelim hızımızı nasıl test edeceğimize.
Buradan metin-sınav süresi ayarlayıp hem alıştırma hem de hız testi yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol kol dediğiniz gibi rahat, sağ kol da rahat ama sol kadar değil. Düz tutunca klavyeyi ikisi de rahat değil :D
Evet duz tutmak da tam olarak saglikli degil aslinda. Ben de zamaninda hata edip ufak bir klavye aldim bileklerim bayagi acili duruyor. Ustte attigim tarzda bir klavye almak istiyorum ama Turkiye'de hic bulamadim oyle bir sey.

Yanma, agri falan olmuyorsa cok sorun degil ama bunlar oluyorsa dikkat etmek lazim karpal tunel sendromuna yol acar speech to text programlariyla kod yazmak zorunda kaliriz. :D

Evet duz tutmak da tam olarak saglikli degil aslinda. Ben de zamaninda hata edip ufak bir klavye aldim bileklerim bayagi acili duruyor. Ustte attigim tarzda bir klavye almak istiyorum ama Turkiye'de hic bulamadim oyle bir sey.

Yanma, agri falan olmuyorsa cok sorun degil ama bunlar oluyorsa dikkat etmek lazim karpal tunel sendromuna yol acar speech to text programlariyla kod yazmak zorunda kaliriz. :D
Hocam dediğiniz hiç bir şey olmadı bu zamana kadar. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum. Gerçekten korktum şimdi :D Düz de tutmayacaksak nasıl tutacağız :D

Hocam sitedeki yazma arayüzü çok kötü hep karıştırıyorum arayüz yüzünden j harfine mi basacağım space e mi basacağım anlayamıyorum. Nereden ulaşabiliriz?
Mavi bir şekilde işaretliyor. Klavyeye de bakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı