%10 pil gücünde bilgisayar uyku moduna geçiyor

Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
Intel HD Graphics 3000
Arkadaşlar bilgisayarım % 10 pil gücünde uyku moduna geçiyor. İnternette de fazla bir şey bulamadım, ne yapacağım? Uyku moduna geçmemesini istiyorum.

Bunu Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri'ne giderek yapmayı deneyebilirsiniz. Etkin güç planının yanındaki Plan Ayarlarını Değiştir bağlantısını tıklayın.

Plan Ayarlarını Düzenle penceresinde Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir bağlantısını tıklayın.
Son olarak Güç Seçenekleri iletişim kutusu görünür. Windows'ta güç yönetimiyle ilgili her şeyin gerçekleştiği yerdir.

Listeyi kaydırın ve Pil etiketli öğeyi bulun.

Çeşitli pil bildirimi ve eylem seçeneklerini görüntülemek için Pilin yanındaki artı işaretini (+) tıklayın.

Her öğenin iki alt öğesi vardır; biri dizüstü bilgisayar pil gücüyle çalışırken, diğeri dizüstü bilgisayar prize takılıyken yapılan ayarlar için.

Pil seviyesi uyarılarını ayarlayın.
Ayarlayabileceğiniz öğeler kronolojik sırayla şunlardır:

1. Düşük pil bildirimi: Durum kritik hale gelmeden önce düşük pil düzeyi için bir uyarı ayarlar. Düşük uyarısını ayarlamak için değerler Açık, yok saymak için Kapalı olarak ayarlanır.
2. Düşük pil düzeyi: Düşük pil düzeyi uyarısı için pil yüzdesini belirler. Bu değer cömert olmalı, kritik seviyenin çok üzerinde olmalıdır.
3. Düşük pil eylemi: Pil şarjı düşük pil düzeyine ulaştığında dizüstü bilgisayara ne yapılması gerektiği konusunda yön verir. Diğer seçenekler Uyku, Hazırda Beklet ve Kapat'tır.
4. Kritik pil düzeyi: Önemli pil düzeyi eylemi için pil gücü düzeyini (yüzdesini) ayarlar.
5. Kritik pil eylemi: Kritik pil düzeyine ulaşıldığında dizüstü bilgisayarı uyku moduna, hazırda bekletme moduna veya kapanmaya yönlendirir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı