10 senelik notebook patlar mı?

Bayağıdır atıl durumda olan 2010'larda kalma bir notebook vardı evde. Ben de aldım biraz dışını temizledim. Şarj ettim, temiz bir Windows 8 kurulumu yaptım. Şu an sıkıntısız çalışıyor. Ama aklımda bir soru var. Ben bunu gece şarjda bıraksam falan patlar mı? Bataryada herhangi bir şişik falan yok ama eski bir batarya ömrünü doldurmuş olabilir belki.

Niye patlasın hocam? 2011 yılından kalma bilgisayarımıda gece yatarkenden şarja bırakırdım. Sabah hiç sorun çıkmadan kullanırdım.

10 senelik batarya ise bataryanın ömrü 30 dakika falan gider bence gidin fişte kullanın.

Yaklaşık 1 saat falan gidiyor yine hocam dengeli güç modunda kullanınca.
Niye patlasın hocam? 2011 yılından kalma bilgisayarımıda gece yatarkenden şarja bırakırdım. Sabah hiç sorun çıkmadan kullanırdım.

İnternette biraz yazdım haber siteleri "işte böyle dehşet saçtı!" "ofisi kül etti!" tarzı haberleri görünce biraz şüphelendim sanırım 😁. Teşekkürler yanıtlar için şarjı dolunca çıkarıp yatarım artık.

Yaklaşık 1 saat falan gidiyor yine hocam dengeli güç modunda kullanınca.

İnternette biraz yazdım haber siteleri "işte böyle dehşet saçtı!" "ofisi kül etti!" tarzı haberleri görünce biraz şüphelendim sanırım 😁. Teşekkürler yanıtlar için şarjı dolunca çıkarıp yatarım artık.

Öyle boş beleş haberlere bakınca insan diyor ki ya benimki de patlarsa? Öyle haberlere bakmayın hocam bir şey olmaz. Elektrik kaçağı falan olmuştur orada.

Geri
Yukarı