10. sınıf Anadolu lisesinde görsel sanatlar dersi var mı?

Tamam da sonuç olarak ben bu dersin asla bana göre olmadığını ve hayatımda hiçbir işime yaramayacağını biliyorum. Gören diyecek pablo picasso olacağız. İlgisi olan var tamam da benim ilgim yok. Bari zorunlu yapmasınlar şu saçma sapan dersleri. Görsel gitsin 5 ders üstüne matematik gelsin onu bile kabul ederim vallahi. O derece iğrenmeye başladım bu dersten. El becerisi olmayan insanım ben.

Kardeşim benim bende elimi kullanamıyorum resme ilgim yok ama zorunlu olmasa bile bu dersle alakalı bilgi sahibi olmak isterdim bu kadar kapalı düşünce de olmayın. Yaz tatilinde veya sonrasında hiçbir zaman bunu kullanmayacaksın ama bu dersi görmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftada 2 ders olunca olmuyor hocam işte. Bizde ders demek sadece kalem-kağıt. Ders sayıları az olunca hiç olmasın demek de mantıklı.

Hocam bizde salı cuma 2 ders kara kalem veya perspektif resimleri çizip bırakıyoruz hem bilgi sahibi oluyoruz hem de ufkumuz açılıyor. Ama ne yazık ki yaşıtlarım resim ne abi 2 ders ne işime yarayacak diyip takmıyor.

Ben daha çok stres yapıyorum görsel dersinde. Çünkü hocamız öyle rahat kafada takılın olayına izin vermez. Çok baskıcıdır. En ufak şeyde bağırır zaten. Bıktım artık. Okula gitme isteğim kalmadı görsel denen bu ders yüzünden. Keşke yok olsa gitse.

Ben de aynı duyguları müzik dersinde blok flüt çalmaya zorlanırken yaşıyordum. Müzik dersine daha girmeden nefesim daralırdı çünkü flüt çalmak istemezdim öğrenmek bile istemezdim ama zorundaydım müzik derslerim uzun vir süre zehir gibi geçti.

Taaki hoca değişene kadar.

Ben de aynı duyguları müzik dersinde blok flüt çalmaya zorlanırken yaşıyordum. Müzik dersine daha girmeden nefesim daralırdı çünkü flüt çalmak istemezdim öğrenmek bile istemezdim ama zorundaydım müzik derslerim uzun vir süre zehir gibi geçti.

Taaki hoca değişene kadar.
Umarım seneye anlayışlı bir hoca gelir de benim de şu dertlerim biter :(

Kardeşim benim bende elimi kullanamıyorum resme ilgim yok ama zorunlu olmasa bile bu dersle alakalı bilgi sahibi olmak isterdim bu kadar kapalı düşünce de olmayın. Yaz tatilinde veya sonrasında hiçbir zaman bunu kullanmayacaksın ama bu dersi görmelisin.
Ne alaka? Bir kız bana niye görsel dersinden soru sorsun? Ayrıca ben evlenmeyeceğim bile sen sevgiline hava atmak için görsel dersini öğreniyorsan bana ne? Benim ilgim olmayabilir?

Umarım seneye anlayışlı bir hoca gelir de benim de şu dertlerim biter :(

Ne alaka? Bir kız bana niye görsel dersinden soru sorsun? Ayrıca ben evlenmeyeceğim bile sen sevgiline hava atmak için görsel dersini öğreniyorsan bana ne? Benim ilgim olmayabilir?

Ben orada kıza hava atmak için görsel öğreniyorum demedim her konuda bilgi sahibi olman için öğreniyorsun. Hala bana ters ters cevaplar vermişsiniz hocam yapmayın böyle ben size 2 defa benim de ilgimin olmadığını ama eğitim gereği ve bilgi sahibi olman amaçlı öğrenmelisin bu durum saçma bir durum değil. Bir de o kız dediğim konu mesela şöyle; illaki karşına matematikten resimden edebiyattan ilgisi olan biri karşına çıkacak ya arkadaş ya da başka biri sana bu mesela olarak dedim yanlış anlamışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı