10. sınıf ilk dönemi boş geçirmek

Draqroz

Hectopat
10. sınıfım. İlk dönem uzaktan eğitimde neredeyse bütün konuları anlayamadım. Nereden başlamalıyım? Ne yapmalıyım? Konuları nasıl öğrenmeliyim? Hiçbir fikrim yok ve bu uzaktan eğitim işi kafayı yedirtecek bana.

Bende 10. Sınıfım öncelikle sakin ol. Hızlı bir şekilde planlama yap ve yavaş yavaş önce sayısal dersler olmak üzere başla. Seni oyalayan ve alıkoyan şeylerden uzak dur. Ders videoları izleyerek anlamadığın yerleri öğren ve soru çöz yeterli olacaktır.

Ne yapmalıyım? Konuları nasıl öğrenmeliyim?
Youtube üzerinden konuları dinlemelisiniz. Eğer tamamen boş geçirdiyseniz işiniz bi' tık zor.
Nereden başlamalıyım?
En baştan. Tavsiyem özellikle matematikte fonksiyon, fizikte elektrik, kimyada mol konularını çok sıkı çalışmalısınız.
bu uzaktan eğitim işi kafayı yedirtecek bana.
Sakin olun hocam. İkinci dönem haftaya başlayacak. İkinci dönem bu hatayı yapmazsınız. İkinci dönemi düzgün geçirin, yazın da 9 ve 10.sınıfı zaten tekrar edeceksinizdir diye düşünüyorum. Bu süreçte 1.dönemi bir kez daha çalışıp oturtmuş olursunuz.

10. sınıfım. İlk dönem uzaktan eğitimde neredeyse bütün konuları anlayamadım. Nereden başlamalıyım? Ne yapmalıyım? Konuları nasıl öğrenmeliyim? Hiçbir fikrim yok ve bu uzaktan eğitim işi kafayı yedirtecek bana.

En baştan başla sınav konuları 10 Kasıma kadar işlenen yerden çıkcak diye biliyorum.
Ben video izlemek yerine konu anlatımlı kitaplardan çalışıyorum daha iyi oluyor benim için.

En baştan başla sınav konuları 10 Kasıma kadar işlenen yerden çıkcak diye biliyorum.
Sınavlar 1 Kasım'a kadar ancak ancak, sınava yönelik çalışmaması gerekiyor. Kendisini sınavla kısıtlarsa fizikte basıncı, matematikte fonksiyonları hiç görmeyecek. Bunlar da büyük eksiklikler yaşatır ileride.

Matematik: PKBO - Fonksiyon - Polinom.

Fizik: Elektrik ve Manyetizma - Basınç.

Kimya: Kanunlar - Mol - Kimyasal Denklemler.

Biyoloji: Mitoz - Mayoz - Kalıtım.

Edebiyat: Giriş - Hikaye- Şiir.

İlk dönem konularınız bunlar. Bunları öğrenmeye bakın.
Hocam biraz az değil mi? Ben de 10. sınıfım. Hepsi bu kadar mı yani 1.dönem konularının? Ben de yeni çalışmaya başlayacağım.

Hocam biraz az değil mi? Ben de 10. sınıfım. Hepsi bu kadar mı yani 1.dönem konularının? Ben de yeni çalışmaya başlayacağım.

Normal ilerleyen sınıflar için konular bundan fazla değil. Biz bu konularda kalmıştık. 2. Dönem devam etmiştik. Belki fizikte kaldırma kuvveti de ilk dönemdir. Şimdi pek hatırlamıyorum. Ama ilk dönem konuları bunlar.

Geri
Yukarı